Lietuvoje

2014.07.18 13:17

Aktorė J. Zinkevičiūtė: „Nors karjera daroma visaip, šou verslas atviras talentingiems ir darbštiems.“

LRT.lt 2014.07.18 13:17

Aktorė J. Zinkevičiūtė: „Nors karjera daroma visaip, šou verslas atviras talentingiems ir darbštiems.“

Šį rudenį LRT televizija pradeda rodyti naują lietuvišką serialą ,,Meilė kaip mėnulis“, kurį kuria prodiuserių kompanijos „Videometra“ ir „Singing fish“. Serialo siužetas atskleis paslaptimis apipintą, žiūrovams nematomą televizijoje besisukančių žmonių gyvenimą. Vieną ryškiausių vaidmenų seriale kuria jaunosios kartos aktorė Justė Zinkevičiūtė.

Dailioji aktorė įkūnija viliokę šokėją Laimą, kurios kerams sunku atsispirti. Laima – iš provincijos į didmiestį atvykusi gražuolė, pasiruošusi bet kokiomis priemonėmis tapti televizijos žvaigžde. Ji visada naudos žiūri tik sau, yra gudri ir apsukri koketė. 

J. Zinkevičiūtė pasakoja, kad minėtų savybių sau priskirti tikrai negalėtų, tačiau aktoriaus galimybė persikūnyti į skirtingus vaidmenis ją visada žavi. „Gyvenime esu už permainas, pasikeitimus, prieš sustabarėjimą. Sugebėjimas keistis per skirtingus vaidmenis – menas, o aktorius turi būti įvairiapusiškas ir lankstus“, –  pastebi J. Zinkevičiūtė. Anot aktorės, jos kuriamą personažą ir ją sieja tai, kad abi yra iš mažų miestelių ir tvirtai žino, ko nori. Tačiau, kaip teigia žinoma aktorė, būdai bei pasirinktos priemonės tikslui pasiekti yra visiškai skirtingos.

Z. Zinkevičiūtė mano, kad be talento pelnyti šlovės niekas nepadės: „Man atrodo, kad tai  visuomenės išpūstas burbulas, tas vadinamasis karjeros darymas per lovą. Jeigu mergina neturi talento, gebėjimo vaidinti, tai likti šioje srityje (televizijos, kino, teatro) ir kilti karjeros laiptais nei lova, nei pažintys nepadės“, – tvirtą nuomonę dėsto J. Zinkevičiūtė. Televizijos virtuvė aktorei gerai žinoma – ji yra vaidinusi įvairiuose serialuose, vedusi laidas.

Aktorė paklausta, ar naujasis serialas „Meilė kaip mėnulis“ iš tiesų atspindės šiuolaikinėje televizijoje besisukančių žmonių gyvenimą, vienareikšmiško atsakymo nepateikia. „Mano gyvenimo neatspindės – viską dariau savo jėgomis, neprašydama niekieno užtarimo ar protekcijų. Tačiau visuomenėje įsišakniję stereotipai, kad karjera televizijoje daroma nešvariais būdais, iš niekur neatsirado. Tai iš tiesų vyksta, bet nėra vyraujanti tendencija. Šaukštas deguto ir statinę medaus sugadina“, – mano aktorė.

J. Zinkevičiūtei neretai tenka kurti vaidmenis, kurie visuomenėje susilaukia ypač didelio atgarsio bei susidomėjimo. Ypač daug dėmesio skirta aktorės vaidmeniui kino filme „Valentinas vienas”, kur jai teko vaidinti itin atvirose ir drąsiose meilės scenose. Aktorė to nesureikšmina ir teigia, kad profesionalus aktorius prireikus turi sugebėti ir raudoti, ir įtikinamai suvaidinti meilės scenas. „Bučiniai ir glamonės – tik mechaniškas dalykas. Taip, meiles scenas suvaidinti sunkiau nei kokį kivirčą, tačiau geras aktorius turi sugebėti viską“, – pokalbį baigia J. Zinkevičiūtė.

Intriguojantys televizijos pasaulio užkulisiai, jausmų versmės bei įnirtingos kovos dėl vietos po saule – visa tai LRT žiūrovai išvys jau šį rudenį pasirodysiančiame seriale „Meilė kaip mėnulis“.