Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

NATO karininkas: pratybos Lietuvoje bus didesnės ir adaptuotos pagal rusų veiksmus

BNS 2015.09.08 13:45

Lietuvoje ir kitose rytinėse NATO šalyse karinės pratybos bus didesnės ir adaptuotos įvertinus Rusijos veiksmus Ukrainoje, penktadienį sakė NATO Jungtinės pajėgų vadavietės karininkas, kurio vadovaujama komanda vertino Lietuvos karinę infrastruktūrą.

Lietuvoje ir kitose rytinėse NATO šalyse karinės pratybos bus didesnės ir adaptuotos įvertinus Rusijos veiksmus Ukrainoje, penktadienį sakė NATO Jungtinės pajėgų vadavietės karininkas, kurio vadovaujama komanda vertino Lietuvos karinę infrastruktūrą.

Lietuvoje viešinčios integravimo komandos vadovas Belgijos pulkininkas leitenantas Hansas Houfas interviu BNS sakė, kad aukštesniu NATO lygiu jau vyksta analizė dėl gausesnių pratybų ateinančiais metais, o planuojant atsižvelgiama į Rusijos naudojamą taktiką ir strategiją.

„Ne tik Lietuvoje, bet visoje rytinėje Aljanso dalyje mokymai ir pratybos bus gausesni. Tai tik pradžia, ir tai netruks tik iki šių metų pabaigos. Aukštesniu lygiu NATO jau analizuojame dėl didesnės tokios veiklos ateinančiais metais“, – sakė H. Houfas.

„Mąstome, kaip peržiūrėti savo pratybas, jas adaptuoti pagal dabartinę krizę, naują saugumo aplinką, saugumo paradigmos pokytį, rusų naudotą taktiką, techniką ir strategiją, kaip mes galime pagerinti savo reakciją ir pasirengimą tam“, – teigė karininkas.

H. Houfo teigimu, dabartiniai įvykiai Ukrainoje vadintini „hibridiniu karu“, kai naudojamos nekonvencinės pajėgos, taip pat modernios technologijos, įskaitant socialinius tinklus.

„Mano nuomone, dar visai neseniai NATO nebuvo gerai pasirengusi spręsti šių klausimų, bet mes sparčiai darome milžinišką pažangą šiose srityse, jau naudojame socialines priemones perduoti savo žinias, kad patikintume savo sąjungininkus ar atgrasytume Rusiją nuo tolesnės agresijos Ukrainoje“, – sakė 48 metų Belgijos karininkas.

H. Houfo vadovaujama komanda šią savaitę apžiūrėjo Lietuvos karinę infrastruktūrą Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Rukloje, dar numatomi apsilankymai Pabradėje ir Nemenčinėje.

Tokio tipo NATO delegacijos vizitai jau vyko Slovakijoje ir Latvijoje, taip pat numatomi Estijoje.

Karininkas pabrėžė, kad NATO karinis buvimas rytinėse šalyse bus vienas iš svarbių klausimų Aljanso viršūnių susitikime Velse rugsėjo mėnesį. Pasak jo, jau dabar peržiūrimi gynybos planai, planuojamos greitai dislokuojamos pajėgos, svarstomos galimybės dėl įrangos dislokavimo valstybėse narėse.

„Krizės atveju bet kuri iš Baltijos šalių gali būti tikra, kad NATO bus čia ir stovės kartu. Esame gynybinis aljansas ir padarysime viską, kad apgintume savo žmones. Tikėkimės, kad tebesitęsianti krizė bus išspręsta politinėmis priemonėmis, bet taip pat turime būti pasirengę blogiausiam scenarijui. Todėl mes ir treniruojamės bei ruošiamės“, – sakė H. Houfas.

NATO sustiprino savo buvimą Baltijos ir kitose regiono šalyse reaguodama į Rusijos agresiją Ukrainoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi