Lietuvoje

2014.07.18 11:44

Ambasadorius Ukrainoje: lėktuvo katastrofa – „visiška Rusijos atsakomybė“

BNS 2014.07.18 11:44

Malaizijos oro linijų lėktuvo katastrofa – Rusijos nepaskelbto karo prieš Ukrainą pasekmė, ir „šitas lėktuvo numušimas yra visiška ir pilna Rusijos atsakomybė“, sako Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Petras Vaitiekūnas.

Malaizijos oro linijų lėktuvo katastrofa – Rusijos nepaskelbto karo prieš Ukrainą pasekmė, ir „šitas lėktuvo numušimas yra visiška ir pilna Rusijos atsakomybė“, sako Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Petras Vaitiekūnas.

„Ukrainos valdžia tai vienareikšmiškai vertina kaip teroristinį aktą, kurį atliko teroristai, finansuojami, remiami, renkami, mobilizuojami Rusijoje, ir tai yra Rusijos karo su Ukraina vieno pasireiškimo formų“, – penktadienį žurnalistams Seime sakė P. Vaitiekūnas.

„Jeigu pažiūrėtume į propagandą, kurią Rusija varo savo gyventojų atžvilgiu, ji nesilpsta, Rusija nesiruošia keisti savo elgesio, ji nekontroliuoja Ukrainos ir Rusijos sienos, per tą sieną patenka teroristai, ginklai, pinigai, patys Rusijos kariškiai, apsimetę vietos gyventojais. Ir jie žudo Ukrainos žmones, kelia sąmyšį, galbūt nori atskirti Donbasą, sunku suprasti. Žodžiu, tai yra Rusijos nepaskelbtas karas prieš Ukrainą ir šitas lėktuvo numušimas yra visiška ir pilna Rusijos atsakomybė“, – kalbėjo ambasadorius.

Pasak diplomato, po pastarųjų įvykių tarptautinė bendruomenė turėtų labiau spausti Rusiją, kad ji „liautųsi rėmusi teroristus“.

„Manau, (pasauliui – BNS) situacija daugiau bus suprantama, kad tai Rusijos karas su Ukraina, ir kad turi būti daromas didesnis spaudimas Rusijai, kad ji liautųsi remti teroristus, ir manau, kad Vakarų, Amerikos, Europos priemonės turėtų būti efektyvesnės“, – sakė P.  Vaitiekūnas.

Ketvirtadienį pranešta, kad Malaizijos oro linijų lėktuvas „Boeing-777“ nukrito į Ukrainos teritoriją netoli Rusijos sienos prie Šachtiorsko Donecko srityje. Lėktuve buvo 283 keleiviai ir 15 įgulos narių.

JAV pareigūnai nurodė, kad į lėktuvą pataikė „žemė–oras“ tipo raketa, tačiau kol kas negalėjo pasakyti, kas surengė ataką ir iš kur.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.