captcha

Jūsų klausimas priimtas

D. Grybauskaitė: žmonės mane myli, bet nepatinku politiniam elitui

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad ją žmonės myli, tačiau ji nepatinkanti politiniam elitui.
 
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad ją žmonės myli, tačiau ji nepatinkanti politiniam elitui.

Tokią poziciją šalies vadovė išsakė interviu ispanų moterų žurnalui „Yo Dona“, kuris pateikiamas oficialioje Prezidentės interneto svetainėje.

„Žmonės mane myli, apklausų rezultatai man palankūs, – teigia D. Grybauskaitė – tačiau ne visi yra manimi patenkinti: aš nepatinku politiniam elitui“.

Straipsnio autorius D. Grybauskaitę apibūdina kaip „ekonomistę ir diplomatę, kuriai pavyko vos per dvejus metus ištraukti šalį iš krizės“.

„Tiesiog buvau profesionalė, pradėjau nuo pačios apačios, dirbau fizinį darbą gamykloje, o tapau Prezidente (...). Man patinka studijuoti ir mokytis iš visko, kas mane supa, buvau smalsi ir manau, kad tai man padėjo tapti tuo, kuo tapau. Niekuomet nenorėjau įsitraukti į politiką dėl to, jog tai ne visuomet yra lengvas ir švarus dalykas. Tačiau galiausiai likimas taip lėmė, kad dirbau ir socialdemokratų, ir konservatorių vyriausybėse“, – pasakojo D. Grybauskaitė.

D. Grybauskaitė teigė, kad politikai yra nutolę nuo paprastų žmonių, dauguma ateina į valdžią tam, kad ja pasinaudotų arba praturtėtų, o atstumas tarp elito ir žmonių yra pavojingas. Anot šalies vadovės, Lietuvoje reformos įsibėgėja, tačiau vidutinė klasė yra labai negausi, tai sukuria labai sudėtingas sąlygas.

„Žmonės netiki politikais ir galbūt dėl to labiau pasitiki manimi“, – sakė Prezidentė.

„Yra lengva būti tiesmukai, kai išmanai tai, apie ką kalbi, todėl ir toliau dirbu taip, kaip, mano manymu, reikia dirbti, stengdamasi būti geriausia savo srityje, į susirinkimus einu gerai pasiruošusi, nepalieku to darbo savo padėjėjams. Ir dar vienas dalykas: „Niekada, niekada nemeluoju“, – interviu cituojama Lietuvos vadovė.

„Asmeniškai aš negaliu skųstis, nors gali būti, kad mano šalyje esama daugiau patriarchalizmo. Tiesą sakant, visuomet būdavau taip profesionaliai pasiruošusi, kad kiekvienu atveju galėdavau įveikti oponentą: savo šaliai susiderėjau dėl daugiau kaip 100 sutarčių ir niekuomet nepajutau, kad manęs negerbtų“, – pridūrė D. Grybauskaitė.

Kalbėdama apie skolų krizę euro zonoje, Prezidentė teigė, kad Europos Sąjungai būtina suderinta fiskalinė politika. Šalies vadovė pripažino, kad tai, kas blogiausia, jau praeityje, tačiau teigė vis dar matanti problemas horizonte.

„Europa sensta, anksčiau nebuvo susidūrusi su tomis problemomis, kurios jai gresia dabar, tačiau ji vis dar nesugeba prie jų prisitaikyti, o pasauliniu lygiu vyksta jėgų balanso persiskirstymas. Azija auga, o Europa yra prastos formos“, – konstatavo šalies vadovė.

Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ naujienų agentūros ELTA užsakymu rugpjūčio 9 –19 dienomis atliktos apklausos duomenimis, Prezidentę D. Grybauskaitę palankiai įvertino 80 proc. apklausos dalyvių. Valstybės vadovė tvirtai laikosi pirmoje visuomenės veikėjų pozicijoje.

 

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...