Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Seimas dirbs vasaros režimu

ELTA 2015.09.08 13:45

Ketvirtadienį Seimas užbaigė pratęstą Seimo pavasario sesiją.

Ketvirtadienį Seimas užbaigė pratęstą Seimo pavasario sesiją.

Jos metu parlamentarai susirinko į 51 plenarinį posėdį, kuriuose priėmė apie 300 teisės aktų.

Ši sesija buvo pratęsta iki liepos 17 d., nes liepos 12 d. įvyko iškilmingas Seimo posėdis, skirtas Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės priesaikai priimti. Sesijoje buvo išklausytas šalies vadovės metinis pranešimas, Vyriausybės metinė veiklos ataskaita.

Pavasario sesijoje Seimas daug dėmesio skyrė finansų, socialinės ir sveikatos, teisėtvarkos, aplinkos apsaugos, žemės ūkio, energetikos, užsienio reikalų ir kitiems klausimams.

Tarp svarbiausių Seimo darbų – reglamentuotos sumažintų valstybinių socialinio draudimo senatvės ir netekto darbingumo (invalidumo) kompensavimo sąlygos, nustatyti pasirengimo įsivesti eurą, litų keitimo į eurus, litais išreikštos vertės perskaičiavimo į eurais išreikštą vertę Lietuvoje įvedus eurą ir litų išėmimo iš apyvartos tvarka. Seimas taip pat įteisino tiesioginius mero rinkimus, įtvirtino papildomus apribojimus (saugiklius) įsigyjant žemės ūkio paskirties žemę, padidino finansavimą krašto apsaugai ir kt.

Už konstruktyvų darbą Seimo nariams padėkojo parlamento pirmininkė Loreta Graužinienė.

„Noriu pasidžiaugti, kad ši sesija buvo labai darbinga bei konstruktyvi. Noriu padėkoti tiek koalicijos partneriams už susitelkimą, tiek opozicijai už konstruktyvią kritiką ir kartu bendrą darbą. Tai rodo, kad mes Seime sugebame susitarti, sugebame susitelkti ir dėl Lietuvos žmonių sugebame padaryti bendrus darbus. Mūsų pareiga – tarnauti Lietuvos žmonėms, ir aš esu įsitikinusi, kad mes padarėme daug gero, kad mūsų žmonių gyvenimas šiek tiek pasikeistų ir pagerėtų“, – sakė L. Graužinienė.

Ji linkėjo kolegoms konstruktyvaus darbo su rinkėjais, ištvermingos vasaros, primindama, kad Seimo nariai atostogų neturi.

L. Graužinienė taip pat pastebėjo, kad rudenį laukia įtemptas darbas dėl su euro įvedimu susijusių įstatymų projektų.

Seimas kasmet renkasi į dvi eilines pavasario ir rudens sesijas. Pavasario sesija prasideda kovo 10 dieną ir baigiasi birželio 30-ąją.

Rudens sesija prasideda rugsėjo 10 dieną ir baigiasi gruodžio 23-iąją. Seimas gali nutarti sesiją pratęsti.