Lietuvoje

2014.07.17 12:39

L. Linkevičius: turime nustoti save skaldyti

„Mūsų tauta yra maža – Lietuvoje yra 3 milijonai, dalis gyvena užsienyje, bet esame viena tauta ir turėtume nustoti save skaldyti. Kad ir kur būtume, privalome prisiminti, jog turime savo namus, savo tėvynę, kuria privalome rūpintis“, – Pasaulio lietuvių vienybės dienos proga sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Pasak ministro, dabar kaip niekada svarbi lietuvių vienybė.

„Mūsų tauta yra maža – Lietuvoje yra 3 milijonai, dalis gyvena užsienyje, bet esame viena tauta ir turėtume nustoti save skaldyti. Kad ir kur būtume, privalome prisiminti, jog turime savo namus, savo tėvynę, kuria privalome rūpintis“, – Pasaulio lietuvių vienybės dienos proga sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Pasak ministro, dabar kaip niekada svarbi lietuvių vienybė.

Kaip portalui LRT.lt teigė L. Linkevičius, liepos 17-ąją įprastai švęsdavo užsienio lietuviai, o dabar tai įsitvirtino kaip visuotinė tradicija.

„Ta data parinkta dėl Stepono Dariaus ir Stasio Girėno. Priminsiu, kad prieš skrydį jie parašė testamentą „Mes skrisime į Lietuvą!“, kuriuo kreipėsi į jaunąją Lietuvą. Šis skrydis kaip niekada aktualus šiandien visiems, gyvenantiems Pietų Amerikoje ar Jungtinėse Amerikos Valstijose, Airijoje ar kitose šalyse.

Mintimis lietuviai visą laiką skrenda į Lietuvą, o tas sąskrydis, susivienijimas vyksta per šventes, pavyzdžiui, Dainų šventę, kuri [šiemet buvo] kaip niekada gausi mūsų tautiečių iš užsienio“, – portalui LRT.lt kalbėjo L. Linkevičius.

Ministro teigimu, puikus lietuvių vienybės pavyzdys yra ir ekspedicijos į Sibirą: „Šiandien geležinkelio stotyje vėl išlydėsime „Misija Sibiras“ dalyvius į Krasnojarsko sritį. Tie žmonės taip pat tiesia simbolinius tiltus: ne tik tvarko kapines ir stato kryžius, bet ir stengiasi suvienyti tautiečius, kurie yra likę ten gyventi. Ekspedicijos dalyviai bendrauja su žmonėmis, kurie jaučiasi Lietuvos dalimi.“

L. Linkevičius teigė norintis, kad lietuviai nustotų skaldyti save patys ir būtų dar vieningesni. „Mūsų tauta yra maža – Lietuvoje yra 3 milijonai, dalis gyvena užsienyje, bet esame viena tauta. Kad ir kur būtume, privalome prisiminti, kad turime savo namus, savo tėvynę, kuria privalome rūpintis. Tokios šventės, kaip Pasaulio lietuvių vienybės diena, apie tai primena“, – portalui LRT.lt kalbėjo ministras.

Kviečia į šventės renginius

„Bendraukime“ – su tokiu šūkiu šiemet Lietuvos ir pasaulio lietuviai kviečiami pasitikti liepos 17-ąją – Pasaulio lietuvių vienybės dieną.

Šią dieną raginama prisiminti S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio tikslus – pasitikėti savo jėgomis, gabumais ir „apjungti“ abiejose Atlanto pusėse gyvenančius lietuvius, stiprinti tarpusavio pasitikėjimą. Pasaulio lietuvių vienybės dienos renginius organizuoja grupė nevyriausybinių organizacijų ir žinomų visuomenės atstovų.

Ketvirtadienį šios dienos proga Vilniuje vyksta gausybė renginių. 12 val. visi raginami susirinkti į Lukiškių aikštę bendrai iškylai, atsinešti vaišių sau ir bičiuliui, lankstyti „Lituanica“ lėktuvėlius, bendrauti ir kurti bendruomeniškumo idėjas, kurios ateityje virstų darbais.

16 val. į Krasnojarsko kraštą bus išlydimi „Misija Sibiras’14” ekspedicijos dalyviai. Jau antrus metus tvarkyti lietuvių kapų ši misija išvyksta būtent Pasaulio lietuvių vienybės dieną.

Nuo 18.00 val. visi laukiami Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kiemelyje vyksiančiame Pasaulio lietuvių vienybės dienos minėjimo renginyje, kur bus pristatomi pilietiškumą, bendruomeniškumą ir patriotiškumą skatinantys projektai. 

Liepos 17-oji – S. Dariaus ir S. Girėno žūties diena, tuomečio Lietuvos konsulo Niujorke Povilo Žadeikio ir 1932 metų vasario 7 dieną Kaune įkurtos Draugijos užsienio lietuviams remti iniciatyva buvo pasirinkta kaip Amerikos, o vėliau ir viso pasaulio lietuvių vienybės minėjimo data.

Pernai minint S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio 80-ąsias metines Seimas paskelbė liepos 17-ąją – Pasaulio lietuvių vienybės dieną – atmintina diena.