Naujienų srautas

Lietuvoje2014.07.17 12:02

Kultūros ministerijoje ir pavaldžiose įstaigose auditoriai nustatė pažeidimų

BNS 2014.07.17 12:02

Ne visos Kultūros ministerijai pavaldžios įstaigos tinkamai vykdo viešuosius pirkimus, kultūros vertybių ar nekilnojamojo turto apskaitą, netinkamai naudojamos ir patalpos, nustatė Valstybės kontrolė.

Ne visos Kultūros ministerijai pavaldžios įstaigos tinkamai vykdo viešuosius pirkimus, kultūros vertybių ar nekilnojamojo turto apskaitą, netinkamai naudojamos ir patalpos, nustatė Valstybės kontrolė.

Kultūros ministerijoje ir 46-iose jai pavaldžiose įstaigose atlikusi 2013 metų finansinių ataskaitų auditą, Valstybės kontrolė konstatavo, kad išskyrus kai kuriuos atvejus, lėšos naudotos teisėtai bei įstatymų nustatytiems tikslams.

Vis dėlto auditoriai turėjo pastabų dėl kilnojamųjų kultūros vertybių, netinkamai vykdytų viešųjų pirkimų, nekilnojamojo turto apskaitos bei patalpų naudojimo.

Pasak audito išvados, ministerijos kontroliuojamoms įstaigoms neįvertinus kilnojamųjų kultūros vertybių tikrąja verte, praėjusių metų pabaigoje beveik 3,32 mln. vienetų kilnojamųjų kultūros vertybių, arba 89 proc. bendro jų skaičiaus, užregistruota simboline vieno lito verte.

Priekaištų sulaukė ir Lietuvos nacionalinis dramos teatras bei Trakų istorinis muziejus. Anot Valstybės kontrolės išvadų, abi įstaigos netinkamai nustatė nekilnojamųjų kultūros vertybių tikrąją vertę, todėl ilgalaikio turto likutis apskaitos dokumentuose metų pabaigoje nepagrįstai padidėjo 17,8 tūkst. litų, o tikrosios vertės rezervo likutis (pastatų vertė apskaitos dokumentuose) buvo 1,434 mln. litų mažesnis nei turėjo būti.

Kaip BNS pažymėjo Valstybės kontrolės 5-ojo audito departamento direktorė Rasa Gabrilavičienė, šie neatitikimai jau ištaisyti, o dauguma kitų nustatytų pažeidimų nėra reikšmingi.

Taip pat konstatuota, kad ministerija ir pavaldžios įstaigos kai kuriais atvejais netinkamai nustatė pirkimo vertes bei pasirinko netinkamus viešųjų pirkimų būdus. Ministerijoje nustatyta pažeidimų dėl valymo paslaugų pirkimo už 110 tūkst. litų, tuo metu Lietuvos rusų dramos teatras netinkamai vykdė pirkimus už 217, 8 tūkst. litų.

Kaip tvirtina auditoriai, Lietuvos rusų dramos teatras, atlikdamas remontą kultūros paveldo objektu pripažintame teatre, tiesiog nesuderino tvarkybos darbų projekto su už kultūros paveldo apsaugą atsakinga institucija – įvertinę pastato būklę, auditoriai nustatė, kad žala pastatui nepadaryta.

Nustatyta, kad Lietuvos kino centras, Valstybinis Vilniaus mažasis teatras ir Lietuvos aklųjų biblioteka vykdydami pirkimus su tiekėjais bendravo žodžiu, nors įstatymai vykdant tokios vertės pirkimus (bendra suma – 188 tūkst. litų) turėjo tai daryti raštu.

Tuo metu Lietuvos aklųjų biblioteka sudarė 32 sutartis, galiojančias ilgiau nei 3 metus, nors jos turėjo būti sudarytos trumpesniam laikui.

Tautinių bendrijų namai, kuriai panaudos pagrindais perduotos ministerijos valdomos patalpos, pažeisdama įstatymus leido jomis naudotis ir kitoms tautinių bendrijų visuomeninėms organizacijoms, rašoma audito išvadose.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi