Lietuvoje

2012.05.31 17:05

Po vienuolių susideginimo Tibete sulaikomi žmonės

ELTA 2012.05.31 17:05

Pranešama, kad Kinijos saugumo pajėgos Tibeto sostinėje Lasoje po dviejų vienuolių susideginimo sulaiko incidento liudininkus, skelbia BBC. Teigiama, kad buvo sulaikyti susideginimo liudininkai, o ne iš Lasos kilę tibetiečiai siunčiami namo.

Pranešama, kad Kinijos saugumo pajėgos Tibeto sostinėje Lasoje po dviejų vienuolių susideginimo sulaiko incidento liudininkus, skelbia BBC.

Teigiama, kad buvo sulaikyti susideginimo liudininkai, o ne iš Lasos kilę tibetiečiai siunčiami namo.

Sekmadienį, protestuodami prieš Kinijos vykdomą Tibeto politiką, Lasoje bandė susideginti du vienuoliai. Vienas žuvo, kitas buvo sunkiai sužeistas. Keletas tokių incidentų anksčiau buvo tibetiečių gyvenamuose miestuose ne Tibeto teritorijoje. Tai pirmas toks atvejis Lasoje.

JAV transliuotojas „Laisvosios Azijos radijas“ pranešė, kad po sekmadienį vykusio incidento Lasoje jau buvo sulaikyta apie 600 tibetiečių. Užsienio žiniasklaidai Tibete lankytis draudžiama, todėl šią informaciją sunku patvirtinti.

Pranešama, kad ne iš Lasos kilę žmonės išsiunčiami namo, o įvykio liudininkai sulaikomi. BBC bandė susisiekti su trimis vyriausybės departamentais Lasoje, bet jie arba neatsakė į telefono skambučius arba teigė, kad nieko nežino apie sulaikymus.

Nuo 2011 metų kovo susidegino jau daugiau nei 30 tibetiečių. Dauguma jų – nauji vienuoliai ir vienuolės. Kinijos valdžia dėl incidentų kaltina tibetiečių dvasinį lyderį tremtyje – Dalai Lamą.

Pasak vyriausybės, jis skatina separatizmą. Dalai Lama tai neigia, o aktyvistai ir Tibeto vyriausybė teigia, kad vienuoliai susidegina, protestuodami prieš Kinijos vykdomą griežtą Tibeto politiką.