Lietuvoje

2012.09.24 20:40

Lazdijų rajono merui prokurorai siūlo 3 m. kalėjimo su atidėjimu, kyšininkui – nieko

Vilma Danauskienė, 15min.lt2012.09.24 20:40

Pasibaigus teisminiam Lazdijų rajono savivaldybės politikų korupcijos bylos nagrinėjimui, teismo posėdyje pasiūlytos prokurorės bausmės kaltinamiesiems pribloškė ne tik teisiamus aukštus politikus ir valdininkus. Kyšį paėmusį ir tai prisipažinusį aukštą Lazdijų rajono savivaldybės administracijos valdininką siūloma atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės. Tuo tarpu savo kaltę neigiančius Lazdijų rajono merą ir valdininkus – nubausti laisvės atėmimo bausmėmis.

Pasibaigus teisminiam Lazdijų rajono savivaldybės politikų korupcijos bylos nagrinėjimui, teismo posėdyje pasiūlytos prokurorės bausmės kaltinamiesiems pribloškė ne tik teisiamus aukštus politikus ir valdininkus. Kyšį paėmusį ir tai prisipažinusį aukštą Lazdijų rajono savivaldybės administracijos valdininką siūloma atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės. Tuo tarpu savo kaltę neigiančius Lazdijų rajono merą ir valdininkus – nubausti laisvės atėmimo bausmėmis.

Politikus siūlo įkalinti

Griežčiausia bausmė siūloma Vidmantui Pilviniui. Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Investicijų skyriaus vedėją (šiuo metu nuo pareigų nušalintas teismo sprendimu) V. Pilvinį prokurorė prašo nuteisti 4 metams laisvės atėmimo, bausmės vykdymą atidedant 2 metams. V. Pilvinis kaltinamas piktnaudžiavimu ir dokumento suklastojimu.

Lazdijų rajono merui, konservatoriui Artūrui Margeliui prašoma skirti 3 metus laisvės atėmimo, bausmės vykdymą atidėti 2 metams. Meras kaltinamas piktnaudžiavimu.

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktoriui Gintautui Salatkai prašoma skirti 1 metus laisvės atėmimo, bausmės vykdymą atidedant 1 metams. Valdininkas kaltinamas piktnaudžiavimu.

Lazdijų rajono savivaldybės valdomos įmonės „Lazdijų šiluma“ direktorių Virgaudą Šerėną siūloma įkalinti metams, bausmės vykdymą atidėti 1 metams. Šilumininkas kaltinamas piktnaudžiavimu.

Atskirą nutartį prašoma priimti ir dėl byloje liudijusios liudytojos.

Kaip informavo Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Nomeda Urbonavičienė, Marijampolės rajono apylinkės teismas baigė teisminį baudžiamosios bylos, kurioje aukšti Lazdijų rajono politikai ir valdininkai buvo kaltinami piktnaudžiavimu, dokumentų klastojimu ir kyšio paėmimu, nagrinėjimą.

Kyšininkas išlips sausas?

Netikėčiausia buvo buvusiam Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Architektūros skyriaus vedėjui ir buvusiam vyriausiajam Lazdijų rajono architektui Petrui Selilioniui pasiūlyta bausmė.

Kyšį – butelį alkoholinio gėrimo ir abonementą pramogoms Druskininkų vandens parke su nakvyne viešbutyje – iš kauniečio verslininko Zenono Kamarūno paėmusį P. Selilionį prokurorė N. Urbonavičienė prašo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės, perduodant jį pagal laidavimą žmonos Audronės Selilionienės atsakomybėn 2 metams.

Primename, kad kyšio gautu poilsiu Druskininkų kurorte P. Selilionis mėgavosi ne vienas, o su jį gelbėti pasišovusia žmona, muitinės inspektore dirbančia A. Selilioniene.

„Darbietei“ prašoma iškelti bylą

Atskirą nutartį prokurorė teismo prašo priimti ir dėl Lazdijų rajono savivaldybės tarybos narės, Darbo partijos Lazdijų skyriaus pirmininkės Marijos Bakšienės.

Politikei prašoma iškelti bylą dėl melagingų parodymų davimo ikiteisminio tyrimo ir teisme metu. Vadinamojoje Lazdijų rajono politikų korupcijos byloje M. Bakšienė buvo liudytoja.

Sulaikė STT pareigūnai

Lazdijų rajono politikų korupcijos byla buvo pradėta 2011 metų pavasarį, kai į Lazdijų rajono savivaldybės administracijos pastatą ir bendrovės „Lazdijų šiluma“ administracines patalpas atvykę Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdybos pareigūnai darbo vietoje sulaikė ir į apklausas išsivežė V. Pilvinį, G. Salatką, V. Šerėną ir „Lazdijų šiluma“ bendrovės direktoriaus pavaduotoją, Lazdijų rajono savivaldybės tarybos narę Mariją Bakšienę.

STT Kauno valdybos pareigūnai ir Kauno apygardos prokuratūros prokurorai teigė surinkę pakankamai įrodymų, kad Lazdijų rajono savivaldybės meras A.Margelis, piktnaudžiaudamas savo padėtimi, siekdamas jam palankaus balsavimo būsimuose mero rinkimuose, 2011 metų pavasarį, po įvykusių savivaldos rinkimų, nurodė V. Pilviniui ir G. Salatkai įsteigti naują direktoriaus pavaduotojos etatą „Lazdijų šilumos“ įmonėje ir į jį be konkurso priimti Lazdijų rajono savivaldybės tarybos narės mandatą gavusią Darbo partijos Lazdijų skyriaus pirmininkę M. Bakšienę.

V. Pilvinis, kaip šios įmonės valdybos pirmininkas, norėdamas įsiteikti merui A. Margeliui, nurodė „Lazdijų šilumos” direktoriui V. Šerėnui parengti raštą valdybai dėl tokio etato reikalingumo, suklastojo valdybos posėdžio protokolą ir savivaldybės administracijos direktoriui G. Salatkai atsiuntė prašymą dėl minėto etato įvedimo pagrįstumo. Pastarasis etatą įsteigti leido ir šiose pareigose V. Šerėnas priėmė dirbti M. Bakšienę.

Bylos buvo sujungtos

V. Pilvinis ir tuometinis Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Architektūros skyriaus vedėjas P. Selilionis dar buvo kaltinami ir reikalavę kyšio bei jį priėmę iš vienos Kauno leidybos bendrovės atstovo Zenono Kamarūno.

Verslininkas tuomet Lazdijų rajono rinkimų apygardos komisijos pirmininku dirbusiam V. Pilviniui kaip kyšį pateikė Druskininkų vandens parko abonementus, už kuriuos šio parko paslaugomis pasinaudojo V. Pilvinio vadovaujama rinkimų apygardos komisija.

V. Selilionis analogišku abonementu, gautu iš verslininko Z. Kamarūno, ir viešbučio paslaugomis pasinaudojo kartu su muitininke dirbančia savo žmona A. Selilioniene. Kyšį verslininkas davė už architekto suteiktas konsultacijas dėl jo gyvenamosios sodybos Lazdijų rajone rekonstrukcijos darbų.

Abi bylos buvo sujungtos į vieną dėl, pasak prokurorės, tiesioginio priežastinio ryšio.

Iš darbo bylos nagrinėjimo metu savo noru pasitraukęs P. Selilionis pripažįsta paėmęs kyšį iš kauniečio verslininko. Visi kiti kaltinamieji jiems mestų kaltinimų nepripažįsta ir teigia, jog ši byla yra politinis susidorojimas bei neteisėtas teisėsaugininkų kišimasis į savivaldos reikalus. Nuosprendį šioje byloje teismas skelbs spalio 5 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.