Naujienų srautas

Lietuvoje2014.07.16 15:10

KT pirmininkas D. Žalimas susitiko su O. Turčynovu

LRT.lt 2014.07.16 15:10

Antradienį Kijeve Lietuvos Konstitucinio Teismo (KT) pirmininką Dainių Žalimą priėmė Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininkas Oleksandras Turčynovas.

Antradienį Kijeve Lietuvos Konstitucinio Teismo (KT) pirmininką Dainių Žalimą priėmė Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininkas Oleksandras Turčynovas.

Jis padėkojo už tai, kad Lietuva pirmoji iš Europos valstybių ratifikavo Europos Sąjungos asociacijos sutartį su Ukraina. O. Turčynovas taip pat informavo apie būsimas Ukrainos Konstitucijos pataisas ir Ukrainos teisminės valdžios reformą, diegiant europinius teisingumo standartus.

Lietuvos Konstitucinio Teismo pirmininkas D. Žalimas išreiškė solidarumą su Ukraina ir papasakojo apie keturšalę Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Ukrainos konstitucinių teismų bendradarbiavimo iniciatyvą, kuri turėtų prisidėti prie Ukrainos integracijos į Europos Sąjungą, skelbiama KT pranešime spaudai.

Susitikime taip pat buvo aptarti aktualūs konstitucinės justicijos klausimai (konstitucinė jurisprudencija ekonominės ir finansinės  krizės metu, bendradarbiavimas su Europos Žmogaus Teisių Teismu, konstitucinės doktrinos plėtra), svarstyti 2014 m. liepos 15 d. Ukrainos Konstituciniame Teisme vykusioje  Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Ukrainos konstitucinių teismų delegacijų apskritojo stalo diskusijoje, buvo išreikštas įsitikinimas, kad Ukrainos Konstitucinio Teismo veiklos klausimai bus spendžiami vadovaujantis teisinės valstybės principais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi