Naujienų srautas

Lietuvoje2014.07.16 15:14

Siūlo dar labiau griežtinti vaistų reklamos reguliavimą

BNS 2014.07.16 15:14

Vyriausybė posėdyje trečiadienį atidėjo sprendimą dėl pataisų, kurios uždraustų reklamuoti receptinių vaistinių preparatų kainų sumažinimą bei paciento priemokos už kompensuojamuosius vaistinius preparatus sumažinimą.

Vyriausybė posėdyje trečiadienį atidėjo sprendimą dėl pataisų, kurios uždraustų reklamuoti receptinių vaistinių preparatų kainų sumažinimą bei paciento priemokos už kompensuojamuosius vaistinius preparatus sumažinimą.

Pataisas rengusi Sveikatos apsaugos ministerija aiškina, kad vaistų kainų mažinimo reklama skatina juos vartoti neracionaliai bei didina Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto išlaidas vaistinių preparatų kompensavimui. Tačiau posėdyje abejonių dėl pataisų išsakė Konkurencijos tarybos, kai kurių ministerijų atstovai.

„Mes suprantame iš tikrųjų, kokiu tikslu yra teikiamas projektas, bet atkreipiame dėmesį, kad kalbama apie receptinius vaistus – tai yra, kiek receptų yra išrašyta, tiek vaistų ir bus parduota. Jeigu kažkokios vaistinės sugeba pasiūlyti pigiau ir pranešti apie savo nuolaidą, tai, mūsų supratimu, bendro suvartojimo nedidina vaistų. O tai, kad žmonės gauna informaciją apie tam tikrą nuolaidą vaistinėje, mūsų supratimu, yra teigiamas dalykas“, – kalbėjo Konkurencijos tarybos pirmininko pavaduotojas Elonas Šatas.

Receptinių vaistinių preparatų reklama gyventojams jau yra draudžiama, tačiau, kaip pažymi Sveikatos apsaugos ministerija, pastaruoju metu vykdoma aktyvi vaistinių preparatų ar jų grupių kainų sumažinimo ir paciento priemokos už kompensuojamuosius vaistinius preparatus sumažinimo reklama, taip pat vartojami teiginiai, sudarantys prielaidas manyti, kad tam tikroje vaistinėje galima įsigyti pigesnių vaistinių preparatų.

„Tiek receptinių vaistinių preparatų kainų ir pacientų priemokos už kompensuojamuosius vaistinius preparatus sumažinimo reklamos, tiek receptinių vaistinių preparatų reklamos tikslas yra tas pats, būtent skatinti receptinių vaistinių preparatų įsigijimą ir vartojimą“, – pataisas aiškina Sveikatos apsaugos ministerija.

Farmacijos įstatymą siūloma papildyti nuostata, kad „draudžiama bet kokiais būdais ir priemonėmis, įskaitant nuorodas į vaistinių preparatų grupes ir (ar) gyventojų, kuriems skirti vaistiniai preparatai, grupes, reklamuoti gyventojams receptinių vaistinių preparatų ar jų grupių kainų sumažinimą, paciento priemokos už kompensuojamuosius vaistinius preparatus ar jų grupes sumažinimą, nurodyti teiginius, pateikti informaciją vaizdinėmis priemonėmis ar kitokiais būdais, kad tam tikroje vaistinėje ar vaistinėse galima įsigyti pigesnių receptinių vaistinių preparatų“.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, vaistinių preparatų kainų mažinimo reklama draudžiama kai kuriose kitose Europos Sąjungos šalyse, pavyzdžiui, Latvijoje, Lenkijoje, Ispanijoje, Nyderlanduose, Vengrijoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi