Lietuvoje

2014.07.16 12:25

T. Janeliūnas gavo pasiūlymą apsilankyti Kryme

Rusijos okupuotas Krymas tikriausiai išgyvena nelengvus laikus, nes kadaise populiari kurortinė vieta išgąsdino daugelį poilsiautojų.

Rusijos okupuotas Krymas tikriausiai išgyvena nelengvus laikus, nes kadaise populiari kurortinė vieta išgąsdino daugelį poilsiautojų.

Tačiau Krymo gyventojai nesnaudžia ir kviečia turistus siūlydami apsigyventi beveik Sevastopolio centre, netoli jūros bei žada gera linkinčius ir adekvačius gyvenamosios vietos šeimininkus.

Tokį laišką į pašto dėžutę gavo politologas Tomas Janeliūnas, kurį labiausiai pralinksmino teiginys, kad žadami adekvatūs gyvenamąją vietą nuomojantys šeimininkai.

„Gavau kvietimą praleisti atostogas Kryme. Svarbiausia – nurodoma, kad laukia „adekvatūs šeimininkai“! Taip ir patikėjau“, – socialiniame tinkle juokavo T. Janeliūnas.

Klausiamas, ar neketina kada nors nuvykti į Krymą vedinas politologinio smalsumo, mokslininkas teigė neketinantis to daryti, nes tuomet reiktų prašyti Rusijos vizos – taip jis iš esmės netiesiogiai pripažintų, kad pusiasalis priklauso Rusijai.

„Jei trumpai – ne, dėl politologinio smalsumo neketinu. Visų pirma dėl asmeninės pozicijos. Vykstant į Krymą reikėtų tikriausiai prašyti Rusijos vizos, taip iš esmės pripažįstant, kad aneksuotas Krymas priklauso Rusijai. Nenoriu to daryti net kaip visiškai privatus asmuo, ieškantis kelionių galimybių. Mieliau nuvyksiu į Krymą, kai jame nebus rusų kareivių ir pasieniečių“, – sakė T. Janeliūnas.

Laiške nuo neįvardijamos Natalijos rašoma, kad Sevastopolis kviečia pailsėti bei kultūringai praleisti laiką „jūrų tvirtovėje“. Kvietime giriamasi, kad šiuo metu Sevastopolyje 25-30 laipsnių šilumos, o jūros vanduo įšilęs iki 22-25 laipsnių.

Poilsiautojams siūloma mėgautis saulės voniomis, giedru dangumi, teigiama, kad Kryme labai graži gamta, puikus istorinis paveldas ir nuostabūs paminklai Rusijos herojams.

Pasiūlyme taip pat išvardijami kiti privalumai:
1) trumpas kelias iki jūros;
2) geranoriški, adekvatūs šeimininkai;
3) privatus sektorius (sodas kieme, žalias rajonas, negausiai apstatyta vietovė);
4) Sevastopolio centras (Šaulių įlanka);
5) nuoma be tarpininkų.

DELFI primena, kad Krymo kurortų ir turizmo ministro pavaduotoja Olga Burova liepos pradžioje pareiškė, kad nuo šių metų pradžios visomis transporto priemonėmis į Krymą atvyko 1 mln. 772 tūkst. žmonių, o tai 29,5 pro. mažiau nei per analogišką periodą 2013 m. Pernai šis skaičius siekė 2 mln. 515 tūkst.

Pagal Rusijos turizmo operatorių prognozes, Krymo viešbučiai šiais metais neteks 50 proc. turistų. Remiantis birželio mėn. pabaigos duomenimis, Krymo turistų apgyvendinimo sektoriaus užimtumas sudarė vos 30 proc.