Lietuvoje

2014.07.16 11:46

Prezidentė su Lietuvos ambasadoriais aptarė šalies saugumo klausimus

BNS 2014.07.16 11:46

Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį susitikusi su užsienio šalyse reziduojančiais Lietuvos ambasadoriais aptarė Lietuvos saugumo užtikrinimo klausimus.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį susitikusi su užsienio šalyse reziduojančiais Lietuvos ambasadoriais aptarė Lietuvos saugumo užtikrinimo klausimus.

„Pasikeitus geopolitinei situacijai Europoje, privalome rasti sprendimus ir būdus, kaip užtikrinti mūsų šalies politinį, ekonominį, energetinį, informacinį saugumą. Turime dar labiau susitelkti, būti vieningi, neleisti skleisti propagandos ir šmeižikiškos informacijos apie mūsų šalį. Būtina ir toliau bendromis jėgomis kurti stiprią ir patikimą Lietuvą, kurioje kiekvienas pilietis jaustųsi saugus“, – sakė prezidentė.

Pasak šalies vadovės, labai svarbu ir toliau stiprinti Lietuvos politinį saugumą, didinti Lietuvos matomumą tarptautinėje erdvėje.

Rusijos agresijos prieš Ukrainą akivaizdoje Lietuvos balsas tapo labiau girdimas, todėl šalis ir toliau turi išlaikyti regiono aktualijų žinovės statusą, Prezidentūros išplatintame pranešime nurodoma šalies vadovės pozicija. Pasak pranešimo, Lietuvos pastangos padeda telkti ES ir NATO partnerius prieš tai, kad Europai būtų primesta nauja saugumo sistema.

Prezidentė pabrėžė, kad, siekiant šalies ekonominio saugumo, svarbiausiu uždaviniu šiuo metu lieka pabaigti ir įtvirtinti tai, kas jau buvo pradėta – didinti Lietuvos energetinį saugumą įgyvendinant strateginius projektus, ieškant patikimų energijos išteklių tiekėjų. Taip pat svarbu ir toliau stiprinti ryšius su Lietuvos strateginiais partneriais – ES ir NATO šalimis, JAV.

Šalies vadovės teigimu, būtina stiprinti ir Lietuvos ekonominę diplomatiją. Reikia geriau išnaudoti turimą potencialą pritraukti gamybos ir paslaugų įmones, taip pat investicijas iš užsienio. Prezidentė pabrėžė, kad svarbu atsakingai rengtis Lietuvos deryboms dėl narystės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje, kuri jungia stipriausias pasaulio ekonomikas.

Susitikimu su šalies vadove trečiadienį Lietuvos diplomatai pradėjo savo tradicinį kasmetinį suvažiavimą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.