Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

URM: raginame Rusiją atsiriboti nuo bet kokios paramos separatistams

ELTA 2015.09.08 13:45

Lietuvos užsienio reikalų ministerijos (URM) antradienio vakarą išplatintame pareiškime dėl situacijos Ukrainoje raginama, kad Rusijos Federacija atsiribotų nuo bet kokios tiesioginės ar netiesioginės paramos separatistams.

Lietuvos užsienio reikalų ministerijos (URM) antradienio vakarą išplatintame pareiškime dėl situacijos Ukrainoje raginama, kad Rusijos Federacija atsiribotų nuo bet kokios tiesioginės ar netiesioginės paramos separatistams.

Pareiškime rašoma, kad „padažnėjusios civilių gyventojų aukos Rytų Ukrainoje kelia ypatingą nerimą. Reiškiame užuojautą žuvusiųjų artimiesiems bei linkime stiprybės sužeistiesiems. Atsakomybė už civilių gyventojų, taip pat ir vaikų, žūtis bei sužeidimus tenka ginkluotiems separatistams, kurių veiksmai pamina Ukrainos teritorinį vientisumą, suverenitetą ir nepriklausomybę bei sukelia skausmą taikiems Ukrainos gyventojams“.

Taip pat apgailestaujama, kad Rusijos Federacija nesiima ryžtingų veiksmų sustabdyti karinės ginkluotės bei ginkluotų teroristų grupuočių patekimo iš Rusijos į Ukrainos teritoriją. Rašoma, kad Rusijos kariuomenė toliau telkiama prie sienos su Ukraina, o pranešimai apie Rusijos karinės technikos judėjimą Ukrainos teritorija gaunami kiekvieną dieną.

„Ypatingą susirūpinimą kelia Ukrainos pateikti įrodymai apie Rusijos teritorijoje veikiančius specialius centrus, rengiančius diversantų grupes.“

Pareiškime Rusijos Federacija raginama „griežtai atsiriboti nuo bet kokios tiesioginės ar netiesioginės paramos separatistams, bendradarbiaujant su Ukrainos pasienio tarnyba užtikrinti Rusijos – Ukrainos sienos saugumą ir užkirsti galimybes karinės ginkluotės bei ginkluotų teroristų patekimui į Ukrainos teritoriją. Raginame Rusiją konstruktyviai bendradarbiauti vykdant Ukrainos Prezidento pasiūlyto Taikos plano priemones, kurių įgyvendinimas užbaigtų kelis mėnesius trunkantį smurtą ir žmonių žūtis Rytų Ukrainoje.“

Atkreipiamas dėmesys, kad Rusijos Federacijos įkalinimo įstaigų draudimas sulaikytiems Ukrainos piliečiams – Ukrainos oro pajėgų pilotei Nadijai Savčenko ir Ukrainos kino režisieriui Olegui Sencovui – susitikti su savo šalies diplomatinės atstovybės konsuliniu pareigūnu yra šiurkštus tarptautinės teisės pažeidimas. Taip pat smerkiamas neteisėtas šių Ukrainos piliečių sulaikymas, Rusijos Federacija raginama „gerbti tarptautinės teisės normas ir nedelsiant užtikrinti tarptautiniais susitarimais garantuojamas šių asmenų teises“.

URM remia Ukrainos suverenitetą ir teritorinį vientisumą, smerkia neteisėtą Krymo aneksiją ir reiškia susirūpinimą dėl padažnėjusių žmogaus teisių pažeidimų Kryme bei reikalauja užtikrinti galimybę tarptautiniams stebėtojams patekti į šį pusiasalį.

Lietuva yra pasirengusi suteikti reikiamą humanitarinę pagalbą Ukrainai, taip pat esame pasirengę visomis priemonėmis prisidėti prie taikos ir stabilumo Ukrainoje užtikrinimo, rašoma pareiškime.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi