Lietuvoje

2014.07.15 10:35

V. Tomaševskis: R. Cytackos klausimas išspręstas teigiamai

BNS 2014.07.15 10:35

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos vadovas Valdemaras Tomaševskis teigia, kad partijos deleguotos energetikos viceministrės Renatos Cytackos klausimas išspręstas teigiamai. Vis dėlto, partijos vadovas negalėjo pasakyti, ar R. Cytacka paliks savo postą.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos vadovas Valdemaras Tomaševskis teigia, kad partijos deleguotos energetikos viceministrės Renatos Cytackos klausimas išspręstas teigiamai. Vis dėlto, partijos vadovas negalėjo pasakyti, ar R. Cytacka paliks savo postą.

„Kiek žinau, klausimas jau išspręstas, viskas bus gerai. Išspręsta teigiamai, rastas sprendimas. (...) Niuansų nežinau, bet yra rastas sprendimas, kad viskas bus gerai“, – telefonu iš Strasbūro BNS teigė V. Tomaševskis.

Paklaustas, ar R. Cytacka paliks savo postą jis pakartojo, kad šis „klausimas bus išspręstas teigiamai“.

Nei su R. Cytacka, nei su energetikos ministru Jaroslavu Neverovičiumi BNS susisiekti nepavyko.

Premjero Algirdo Butkevičiaus patarėja Evelina Butkutė-Lazdauskienė BNS teigė, kad premjeras kol kas informacijos dėl R. Cytackos neturi. Pasak jos, padėtis paaiškės premjerui po kelių valandų nuvykus į Seimą.

„Energetikos ministerija kol kas susilaiko nuo komentarų“, – BNS teigė Energetikos ministerijos atstovė Daiva Rimašauskaitė.

Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Algirdas Sysas pirmadienį specialioje LRT laidoje, skirtoje aptarti antrąją prezidentės Dalios Grybauskaitės kadenciją, teigė, kad R. Cytackai neatsistatydinus iki antradienio vakaro, premjeras Algirdas Butkevičius prezidentei neteiks J. Neverovičiaus kandidatūros į energetikos ministro postą.

Šeštadienį A. Butkevičius pareiškė, R. Cytacka neišliks savo poste, nes  jos kompetencija yra žema ir ji nepateisino lūkesčių.

R. Cytacka yra vienintelė viceministrė, kuri iki praėjusios savaitės penktadienio vakaro savo noru neatsistatydino iš pareigų.

A. Butkevičius ne kartą priekaištavo J. Neverovičiui dėl R. Cytackos elgesio – ji išgarsėjo, kai prezidentę išvadino melage, ant savo namo Šalčininkų rajone nekėlė valstybinės vėliavos per dvi iš eilės Lietuvos šventes, tačiau iškėlė Lenkijos vėliavą per kaimyninės šalies valstybinę šventę.

Iki penktadienio vakaro atsistatydino visų 14-kos ministerijų viceministrai.

Dėl įtartinų viceministrų prezidentės D. Grybauskaitės kritikos sulaukusi valdančioji koalicija praėjusią savaitę nusprendė, jog įgaliojimus grąžindami ministrai atleis visus viceministrus, o naujai patvirtinus kabinetą, savo komandas formuos iš naujo.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.