Lietuvoje

2014.07.15 10:18

D. Grybauskaitė teikia Seimui svarstyti A. Butkevičiaus kandidatūrą

Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį Seimui svarstyti teikia Algirdo Butkevičiaus kandidatūrą į Ministro Pirmininko pareigas.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį Seimui svarstyti teikia Algirdo Butkevičiaus kandidatūrą į Ministro Pirmininko pareigas.

Naujai išrinktam šalies vadovui pradėjus eiti pareigas ir Vyriausybei grąžinus įgaliojimus, prezidentas ne vėliau kaip per 15 dienų teikia Seimui svarstyti Ministro Pirmininko kandidatūrą. D. Grybauskaitė A. Butkevičiaus kandidatūrą parlamentui teikia antradienį.

Ministrų kabinete keisis du ministrai – aplinkos ministru greičiausiai taps Kęstutis Trečiokas, o žemės ūkio – Virginija Baltraitienė. Jiems, kaip ir kitiems ministrams, teks formuoti ir savo komandą. Praėjusią savaitę po kilusio skandalo dėl vadinamojo juodojo viceminsitrų sąrašo atsistatydino visi viceministrai, išskyrus Renatą Cytacką. Prezidentė viliasi, kad abejonių keliantys viceministrai į darbą negrįš.

„Manau, kad tai užtikrins teisėsaugos institucijos, kurios dabar tiesiai ir atvirai naudoja naująjį žvalgybos įstatymą, kuris įsigaliojo 2013 m. Kiekvienas naujai paskirtas ministras ar jau dirbęs turės iš naujo skirdamas viceministrus kreiptis į atitinkams instituciajs ir gauti jų nuomonę. Aš labai tikiuosi, kad joks ministras neišdrįs prisiimti asmeninės atsakomybės, gavęs kontraversiškos informacijos apie vieną ar kitą žmogų“, – teigia prezidentė D. Grybauskaitė.

Seimui pritarus pateiktai premjero kandidatūrai, Prezidentas paskiria Ministrą Pirmininką ir paveda jam sudaryti Vyriausybę. Vyriausybės sudėtį dekretu tvirtina Prezidentas.