Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Prezidentė V. Baltraitienę vertins, A. Butkevičiui pateikus Vyriausybės sudėtį

ELTA, BNS2015.09.08 13:45

Premjeras Algirdas Butkevičius pritaria Seimo narės, „darbietės“ Virginijos Baltraitienės kandidatūrai į žemės ūkio ministro postą ir siūlys prezidentei Daliai Grybauskaitei ją patvirtinti. Prezidentė V. Baltraitienės kandidatūrą vertins tik po to, kai A. Butkevičius pateiks jai atnaujintos Vyriausybės sudėtį.

Premjeras Algirdas Butkevičius pritaria Seimo narės, „darbietės“ Virginijos Baltraitienės kandidatūrai į žemės ūkio ministro postą ir siūlys prezidentei Daliai Grybauskaitei ją patvirtinti. Prezidentė V. Baltraitienės kandidatūrą vertins tik po to, kai A. Butkevičius pateiks jai atnaujintos Vyriausybės sudėtį.

„Sutarėme, kad (premjeras – ELTA) teiks dekretą prezidentei. Tame ministrų sąraše būsiu ir aš“, – po pirmadienį Vyriausybėje vykusio susitikimo su premjeru sakė pati V. Baltraitienė.

Formuojant Vyriausybę ministre kartą nepatvirtinta kandidatė tvirtai tikėjo, kad Prezidentūra neužkirs jai kelio perimti vadovavimą Žemės ūkio ministerijai. V. Baltraitienė teigė iš premjero išgirdusi, kad jos kandidatūra jau yra suderinta su šalies vadove D. Grybauskaite.

Tapusi ministre V. Baltraitienė pirmiausiai ketina imtis formuoti komandą ir aiškintis, kiek pagrįsti įtarimai apie žemės ūkio viceministrų neskaidrumą. „Darbietė“ žada laikytis principingos pozicijos – specialiosioms tarnyboms informavus apie bet kokius įtarimų keliančius faktus, V. Baltraitienė žada atsisakyti viceministrų paslaugų.

„Pirmiausiai aš turėčiau susipažinti (su situacija – ELTA), kol nesu ministrė, man daug ko nerodys ir nesakys. Mano pirmas darbas po priesaikos turėtų būti susitikimas su Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovu. Ir jeigu bus nors menkiausias šešėlis, šitie viceministrai tikrai nedirbs“, – teigė V. Baltraitienė.

Nors premjeras jau yra pareiškęs, kad įtarimų keliantys viceministrai bus pašalinti, V. Baltraitienė patikino, kad galutinį sprendimą ji įpareigota priimti savarankiškai.

Primename, kad žemės ūkio ministro vieta atsilaisvino atsistatydinus „darbiečių“ deleguotam Vigilijui Juknai. Jis savo pasitraukimą motyvavo šeiminėmis aplinkybėmis.

 Prezidentė V. Baltraitienę vertins, A. Butkevičiui pateikus Vyriausybės sudėtį

Antrajai kadencijai perrinkta šalies prezidentė „darbietės“ Virginijos Baltraitienės kandidatūrą į žemės ūkio ministro postą vertins tik po to, kai Algirdas Butkevičius pateiks jai atnaujintos Vyriausybės sudėtį.

„Prezidentė D. Grybauskaitė dėl Vyriausybės sudėties spręs, tik Seimui pritarus ministro pirmininko kandidatūrai ir gavusi jo teikimą“, – paklaustas, kaip šalies vadovė vertina V. Baltraitienės kandidatūrą ir ar ketina su ja artimiausiu metu susitikti, BNS teigė prezidentės atstovas spaudai Modestas Naudžius.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.