Naujienų srautas

Lietuvoje

2014.07.14 12:56

D. Grybauskaitė: ši mano kadencija bus kitokia

Antrąją kadenciją pradėjusi prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad ši jos kadencija bus kitokia. Per pirmadienį vykusią spaudos konferenciją prezidentė sakė, jog šią kadenciją pašvęs socialinės gerovės ir žmonių gyvenimo kokybės kėlimui.

Antrąją kadenciją pradėjusi prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad ši jos kadencija bus kitokia. Per pirmadienį vykusią spaudos konferenciją prezidentė sakė, jog šią kadenciją pašvęs socialinės gerovės ir žmonių gyvenimo kokybės kėlimui.

Vardydama iššūkius D. Grybauskaitė žadėjo pažaboti Europos Sąjungo (ES) pinigų grobstymą, stengtis, kad nebūtų lėšos grobstomos per viešuosius pirkimus, suvaldyti politinę korupciją.

Ji nepraleido progos dar kartą įgelti valdantiesiems, sakydama, kad politinis nepotizmas yra daugiau ar mažiau palietęs visas partijas, o dabar valdančioji dauguma turi puikią progą įrodyti, kad gali apsivalyti.

„Politinio nepotizmo požymius mes galime matyti. Tai, pavyzdžiui, vienos ar kitos ministerijos priklausomybė vienai ar kitai partijai – iš karto matome, kad tik tos partijos žmonės skiriami ne tik į ministeriją, bet ir į jai pavaldžias įstaigas, – kalbėjo prezidentė. – Tokie požymiai yra praktiškai visur, vienose ar kitose partijose ši tradicija buvo išvešėjusi labiau, labai tikiuosi, kad dabar yra galimybė visoms politinėms jėgoms, ypač iš valdančiosios daugumos, apsivalyti. Ypač, kai kalbame apie viceministrų epopėją. Labai tikiuosi, kad šį skaidrumo testą valdančioji dauguma mėgins išlaikyti“.

Paklausta, kaip užtikrins, kad ministrai, rinkdamiesi viceministrus, neįdarbintų netinkamus žmones, D. Grybauskaitė teigė, kad tai užtikrins teisėsaugos institucijos.

Pasak jos, prieš formuodamas savo komandą, kiekvienas ministras turės iš naujo kreiptis į teisėsaugos institucijas, kad šios patvirtintų, jog vienas ar kitas kandidatas yra „švarus“.

Ji vylėsi, kad nė vienas ministras neišdrįs priimti į komandą žmogaus, kurio biografijoje yra dėmių.

VSD vadovybė nepajėgi dirbti

Spaudos konferencijoje valstybės vadovė dar kartą pakartojo, kad dabartinė Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovybė nepajėgi dirbti, todėl, jos žodžiais, turėtų priimti atitinkamus sprendimus.

VSD vadovą Gediminą Griną D. Grybauskaitė iš posto krapšto nebe pirmas mėnuo.

„Kol kas matau daugiau bandymą pasiaiškinti, kad vis trūksta lėšų, todėl negalima vykdyti visų funkcijų, kurias numato naujasis įstatymas. Ši vadovybė nepajėgi nieko geresnio pasiūlyti, todėl manau, kad būtų pats laikas vadovybės kaitai“, – sakė ji.

Vardijo naujos kadencijos iššūkius

Ji teigė dirbsianti, kad būtų pažabotos informacinės atakos prieš Lietuvą, stiprinamas kibernetinis saugumas.

„Investuojama, kad lietuvis nustotų didžiuotis savo valstybe. Viena iš užduočių, kurią sau keliu – reikia dirbti taip, kad būtų kuo didžiuotis ir niekas nedrįstų mūsų menkinti“, – kalbėjo prezidentė.

Dar vienas iššūkis prezidentei – valstybės saugumo stiprinimas. Anot D. Grybauskaitės, reikia vystyti bendradarbiavimą su sąjungininkais. Ji priminė, kad Baltijos šalių gynybos planai bus koreguoti rudenį NATO viršūnių susitikime.

„Energetinio saugumo užtikrinimas, projektų, kurie pradėti, baigimas – elektros kabelio tiesimas, naftos terminalas. Šilumos kainų mažėjimas, energetinio saugumo  užtikrinimas tiek ir šaltinių įvairovės prasme“, – darbus vardijo ji.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

TS-LKD kandidatas Audrius Petrošius su bendražygiais laukia rinkimų rezultatų
Klaipėdos ritmas