Lietuvoje

2012.05.31 16:07

Kitąmet pareigūnams Vyriausybė žada didesnį finansavimą

ELTA2012.05.31 16:07

Statutiniai pareigūnai pradėjo derybas su Vyriausybe dėl didesnio kitų metų finansavimo šiai sričiai. Pareigūnai nori, kad jis siektų 2008-ųjų lygį. Vidaus reikalų ministerija teigia tam matanti galimybių.

Statutiniai pareigūnai pradėjo derybas su Vyriausybe dėl didesnio kitų metų finansavimo šiai sričiai. Pareigūnai nori, kad jis siektų 2008-ųjų lygį. Vidaus reikalų ministerija teigia tam matanti galimybių.

„Pirmiausia kalbėjomės apie ateinančių metų biudžetą ir labai norėtume, kad jis būtų gerokai didesnis negu šių metų, nes nuo 2008 metų jis yra sumažintas maždaug 25–30 proc. Norėtume, kad šitas biudžetas būtų atstatytas, kad finansavimas tiek policijai, ugniagesiams, tiek pasieniečiams bei kitoms statutinėms organizacijoms būtų tinkamas, kad jos tinkamai galėtų vykdyti savo funkcijas“, – ketvirtadienį žurnalistams po susitikimo su vidaus reikalų ministru Artūru Melianu sakė Lietuvos vidaus reikalų sistemos respublikinės profesinės sąjungos (LVRSRPS) pirmininkė Loreta Soščekienė.

Profsąjungų atstovė teigė buvusi maloniai nustebinta, nes ministras supranta, kokia yra sudėtinga situacija, ir „iš savo pusės padarys viską, kad finansavimas būtų gerokai didesnis negu šių metų“.

Pasak L. Soščekienės, dėl lėšų stygiaus šiuo metu pareigūnai neturi pakankamai degalų, tarnybinių uniformų. Ji taip pat atkreipė dėmesį į pareigūnų socialines garantijas – apmokėjimą už viršvalandžius, pareigūnų trūkumą. Dėl to esą kyla grėsmė viešojo saugumo užtikrinimui, pavyzdžiui, vienas policijos pareigūnų automobilis patruliuoja 60 km atstumu.

Profsąjungos teigia, būtent dabar iškėlusios šį klausimą, nes prasidėjo biudžeto pateikimas.

„Tiesiog norėjome pasikalbėti, išsiaiškinti, ar mūsų nuomonės sutampa dėl biudžeto. Manau, kad taip. (...) Ar rinkimai, ar ne rinkimai – finansavimas bet kokiu atveju turėtų būti padidinamas, nepriklausomai nuo politinės situacijos Lietuvoje“, – sakė L. Soščekienė.

Vidaus reikalų ministro A. Meliano vertinimu, dauguma profsąjungų reikalavimų pagrįsti ir teisėti.

„Ir mano tikslas – juos įgyvendinti. Aišku, nėra taip paprasta, žinome valstybėje situaciją, tačiau tikrai yra tam tikrų sričių, kur pokyčiai būtini, juos reikia pasiekti“, – sakė A. Melianas.

Pagrindiniais prioritetais ministras įvardino statutinių pareigūnų socialinių garantijų atkūrimą, pareigūnų įvaizdžio ir pasitikėjimo jais gerinimą, profesionalios technikos, kuri įsigyta per pastaruosius metus, funkcionalumą.

A. Melianas žada, kad derybos Vyriausybėje dėl didesnio finansavimo pareigūnams bus pradėtos pirmadienį.

Šių metų valstybės biudžete Viešajai tvarkai ir visuomenės apsaugai 2012 metais numatyta skirti 1 mlrd. 552 mln. litų nacionalinių ir 664,9 mln. litų ES lėšų. Šios lėšos naudojamos vidaus reikalų, policijos, priešgaisrinės apsaugos, sienos apsaugos, kalėjimų ir kitoms tarnyboms, teismams išlaikyti, valstybės garantuojamai teisinei pagalbai teikti. Vidaus reikalų sistemai 2012 metų valstybės biudžete numatyta 1 mlrd. 474 mln. litų.

Populiariausi

Kęstutis Vitkus
5

Lietuvoje

2021.04.19 10:19

Mirė garsus chirurgas Kęstutis Vitkus

atnaujinta 12.48
5
Radviliškio mero rinkimai
10

Lietuvoje

2021.04.19 13:28

Po Konstitucinio Teismo sprendimo – merų raginimas keisti Konstituciją

Šimašius: nebalsavau už šį įstatymą; atnaujinta 15.40
10