Lietuvoje

2014.07.13 20:41

A. Butkevičius: iki trečiadienio bus apsispręsta dėl V. P. Andriukaičio

BNS2014.07.13 20:41

Socialdemokratų partijos lyderis premjeras Algirdas  Butkevičius sako, kad dėl partijos deleguoto sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andriukaičio, kuris deleguojamas į eurokomisaro postą, bus apsispręsta iki trečiadienio, kai prezidentė turėtų pasirašyti dekretą dėl atnaujintos Vyriausybės sudėties. Diskusijos partijoje, ar keisti ministrą jau dabar, prasidės sekmadienį vakare.

Socialdemokratų partijos lyderis premjeras Algirdas  Butkevičius sako, kad dėl partijos deleguoto sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andriukaičio, kuris deleguojamas į eurokomisaro postą, bus apsispręsta iki trečiadienio, kai prezidentė turėtų pasirašyti dekretą dėl atnaujintos Vyriausybės sudėties. Diskusijos partijoje, ar keisti ministrą jau dabar, prasidės sekmadienį vakare.

„Šiandien vakare, apie 19 val., renkasi partijos valdyba, o jei reikės – ir prezidiumą gal kviesime, pažiūrėsime pagal situaciją. Pirmiausia turime pasikalbėti draugiškai, surinkti daugiau informacijos, kada baigiasi jo įgaliojimai Seime ir Vyriausybėje, kad jis turi prisistatyti Briuselyje. Nes jis juk nieko nepraranda (...). Iki trečiadienio apsispręsime tikrai – arba taip, arba taip“, – BNS sekmadienį sakė A. Butkevičius.

Vyriausybės vadovas teigė penktadienį jau kalbėjęs su V. P. Andriukaičiu, kuris esą yra linkęs kol kas neatsistatydinti ir palaukti, kol jį patvirtins Europos Komisijos pirmininkas ir Europos Parlamentas. Tai gali įvykti tik po to, kai baigsis dabartinės EK įgaliojimai – spalio pabaigoje.

Su V. P. Andriukaičiu BNS kol kas nepavyko susisiekti.

Be to, pasak A. Butkevičiaus, išrinktasis Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris norėtų, kad kiekviena šalis pateiktų bent po 2-3 kandidatus į eurokomisarus.

A. Butkevičius šeštadienį sakė manantis, kad atnaujintoje Vyriausybėje sveikatos apsaugos ministru turėtų būti jau kitas žmogus. Anot jo, rugpjūčio mėnesį Vyriausybė beveik neposėdžiaus, o rugsėjo mėnesį būsimas komisaras jau turės lankytis Briuselyje, susitikti su frakcijomis, komitetais, spalio mėnesį prisistatyti Parlamente, todėl gali būti sudėtinga dirbti dviejose pareigose. Anot jo, būtų protingiausia, jeigu V. P. Andriukaitis grįžtų į Seimą ir pradėtų ruoštis darbui Briuselyje.

Premjeras sekmadienį BNS patvirtino, kad yra keli kandidatai į V. P. Andriukaičio vietą ministro poste, o su vienu jų – Seimo vicepirmininku Algirdu Sysu – jau kalbėta, ir jis atsisakė. Pats A. Sysas BNS sekmadienį sakė, jog svarstys pasiūlymą, jei partija tokį pateiks.

Į Europos Komisijos nario pareigas V. P. Andriukaitį pasiūlė didžiausią valdančiąją frakciją turinti Socialdemokratų partija. Seimas ir prezidentė Dalia Grybauskaitė taip pat pritarė jo kandidatūrai.

A. Sysas svarstytų siūlymą tapti ministru, nors tai – ne jo sritis

Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Algirdas Sysas sako, jog svarstytų pasiūlymą tapti sveikatos apsaugos ministru, jei partija tokį pateiks. Tačiau politikas teigia kol kas negavęs oficialaus pasiūlymo ir pabrėžia, kad tai – ne jo sritis.

„Nesutiksiu – tai ne mano sritis. Vertinu savo gebėjimus, žinau juos – man trūksta medicinos žinių, aš nesu medikas, o tik pacientas. Vien vadybininko žinių čia neužtenka“, – BNS sekmadienį sakė A. Sysas.

Jis patvirtino, kad dėl šio posto su juo kalbėjo partijos bičiuliai ir dabartinis ministras Vytenis Povilas Andriukaitis. Tačiau oficialaus partijos pasiūlymo jis dar nesulaukęs. Be to, A. Sysas  pabrėžė, kad sprendimas priklausys ir nuo prezidentės.

„Kai pasiūlys partija – jei tai bus svarstoma, tuomet ir spręsiu“, – BNS sakė A. Sysas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.