Lietuvoje

2012.09.23 12:00

Kanadietė oficialiai tapo pirmąja rektore Lietuvoje

ELTA 2012.09.23 12:00

Šeštadienį iškilmingoje ceremonijoje LCC tarptautinio universiteto rektore inauguruota laikinai šias pareigas nuo 2011-ųjų ėjusi Kanados pilietė dr. Marlene Wall.

Šeštadienį iškilmingoje ceremonijoje LCC tarptautinio universiteto rektore inauguruota laikinai šias pareigas nuo 2011-ųjų ėjusi Kanados pilietė dr. Marlene Wall.

„Svarbiausia, kad ateities audros ir iššūkiai nesugriautų universiteto tapatybės“, – visiems susirinkusiems sakė naujoji universiteto vadovė.

Pasveikinti ir palaikyti naujosios vadovės į iškilmingą ceremoniją susirinko garbūs LCC tarptautinio universiteto direktorių tarybos nariai, Klaipėdos miesto meras, Bažnyčios atstovai, studentai, ALUMNI bendruomenės nariai, rašo VE.lt.

„Mus su Marlena supažindino džiazas ir „Kurpiai“, kartu dainuodavome mėgstamas dainas, džiaugiuosi, kad Klaipėda išlieka dviejų universitetų miestu“, – savo šmaikščioje sveikinimo kalboje dėstė Klaipėdos meras.

„Nors bet kurie pokyčiai sukelia įtampą, galiausiai jie tampa pastovumu, dabar nėra vietos tiems, kurie nemato toliau savo nosies. Padedame ir neturtingiems, ir atstumtiems ne dėl to, kad taip dabar madinga, taip daro visos įmonės, visi dabar skiria daug dėmesio socialinei atsakomybei, o dėl to, jog tokios krikščioniškos vertybės“, – susirinkusiems sakė M. Wall.

Rektorės teigimu, universitetas ir jo mokymo filosofija gali paruošti ateities specialistus tokioms specialybėms, kurios šiuo metu tiesiog neegzistuoja. Jos nuomone, svarbiausia, kad universitetas „nepamestų“ tikrųjų savo vertybių, net kai susiduriama su daug sunkumų.

„LCC – tarptautinis universitetas, kurio veiklą veikia įvairiausi įvykiai visame pasaulyje, nuo valiutų kursų svyravimo iki elektroninių studijų programų sukūrimo“, – sakė ji.

Dr. M. Wall yra šeštoji rektorė LCC tarptautinio universiteto istorijoje. Ji gimė Urugvajuje, Montevidėjaus mieste, išsilavinimą gavo Jungtinėse Amerikos Valstijose ir turi Kanados pilietybę. Ilgametė tarptautinė M. Wall patirtis padėjo tvirtus pamatus vadovauti tarptautiniam universitetui.

Dr. M. Wall studijavo anglų kalbos pedagogiką Taboro koledže (Hillsboras, Kanzaso valstija), o kalbotyros magistro studijas baigė Pietų Ilinojaus universitete (Karbondalis, Ilinojaus valstija), daktaro disertaciją apgynė valstybiniame Kanzaso universitete (Manhatanas, Kanzaso valstija).

Prieš paskiriant vadovauti LCC tarptautiniam universitetui, M. Wall dirbo JAV valstybinėse ir privačiose vidurinėse mokyklose, regioninėje švietimo administracijoje, vėliau universitetinėse pedagogų rengimo ir profesinio tobulinimo programose Europoje, Afrikoje ir Šiaurės Amerikoje. Pastaruosius 10 metų ji ėjo atsakingas LCC tarptautinio universiteto prorektoriaus pareigas.

M. Wall pirmą kartą į Lietuvą atvyko 1991 m. vasarą dėstyti anglų kalbos į vasaros institutą, kuris vėliau išaugo į LCC.