Lietuvoje

2012.09.22 14:46

Kariūnai iškilmingai prisiekė tarnauti Lietuvos valstybei

LRT.lt 2012.09.22 14:46

Lietuvos nacionalinio muziejaus Senojo arsenalo vidiniame kieme iškilmingai prisiekė Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos I kurso kariūnai, pasiryžę tarnauti Lietuvos valstybei ir jausti atsakomybę už būsimus darbus, suvokti pasirinktos karininko profesijos reikšmę ir garbę.

Lietuvos nacionalinio muziejaus Senojo arsenalo vidiniame kieme iškilmingai prisiekė Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos I kurso kariūnai, pasiryžę tarnauti Lietuvos valstybei ir jausti atsakomybę už būsimus darbus, suvokti pasirinktos karininko profesijos reikšmę ir garbę.

Kariūnų priesaikos ceremonijoje dalyvavo krašto apsaugos viceministrė Indrė Pociūtė-Levickienė, Kariuomenės vado įgaliotas Karinių oro pajėgų vadas gen. mjr. Edvardas Mažeikis, Lietuvos karo akademijos viršininkas plk. Eugenijus Vosylius, Krašto apsaugos ministerijos, kariuomenės ir Akademijos atstovai, šiuo metu Lietuvoje viešinti Danijos karališkosios sausumos pajėgų akademijos delegacija, kitų aukštųjų mokyklų, su kuriomis bendradarbiauja Akademija, specialistai, kariūnų artimieji.

Viceministrė sveikindama pirmakursius linkėjo jiems noro tobulėti ir Akademijoje susirasti tikrų gerų draugų, su kuriais Lietuvos kariuomenėje tarnautų iki pat garbingo išėjimo į atsargą. „Žinokite, kad tik ką prasidėjo vienas įdomiausių Jūsų gyvenimo etapų! Vertinkite tai ir mėgaukitės kiekviena akimirka!“ – patarė I. Pociūtė-Levickienė.

Karinių oro pajėgų vadas gen. mjr. Edvardas Mažeikis kariūnams sakė, kad ši priesaika yra ilgo kelio pradžia, ir tikisi juos pamatyti Simono Daukanto aikštėje, kada Akademijos absolventams suteikiamas pirmasis karininko (leitenanto) laipsnis ir aukštasis išsilavinimas.

Lietuvos karo akademijos viršininkas plk. Eugenijus Vosylius pirmakursiams patarė atkreipti dėmesį į tai, kad kario ir karininko tarnyba – tai ne tik žygdarbiai. „Visų pirma ji susideda iš kasdienių darbų, kasdienio pareigų vykdymo ir kasdienio savęs nugalėjimo. Manau, kad jūs tai jau supratote septynias savaites besimokydami baziniuose kariniuose mokymuose,“ – kalbėjo plk. E. Vosylius.

Šventėje teisė pabučiuoti Akademijos vėliavą prisiekusių kariūnų vardu buvo suteikta geriausiam šio kurso kariūnui Juozui Algirdui Šutui, kurį išrinko vadai ir taktikos instruktoriai Bazinio kario kurso (BKK) metu. Jau liepos 30-ąją prasidėjusiuose mokymuose išryškėjo vaikino troškimas kuo daugiau išmokti, iniciatyvumas ir noras tobulėti, rašoma pranešime spaudai. Sąžiningai ir pareigingai atlikdamas užduotis jis pelnė instruktorių pagarbą ir pasitikėjimą. Būdamas draugiškas ir visada norintis pagelbėti draugui tapo gerbiamas ir mėgstamas visų būrio draugų. Vaikinas priklauso Ateitininkų federacijai, aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje.

Šiais metais iškilmingai prisiekė 32 kariūnai, Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje (Jonavos raj.) sėkmingai baigę septynių savaičių trukmės BKK. Per šiuos mokymus kariūnai įgijo teorinių bei praktinių žinių, įgūdžių, reikalingų tolesnei karo tarnybai Lietuvos kariuomenėje. Iš dalyvavusių atrankoje į Lietuvos karo akademiją liko tik patys stipriausi ir ištvermingiausi vaikinai ir merginos, pasiryžę toliau siekti savo tikslo.

Iš 358 jaunuolių, pareiškusių norą studijuoti Akademijos nuolatinėse studijose ir sėkmingai perėjusių atranką, buvo pakviesta 60 kandidatų, iš kurių 57 yra pasiryžę siekti pasirinkto tikslo tapti Lietuvos karininkais. 25 pirmakursiai jau yra prisiekę anksčiau, tarnaudami Lietuvos kariuomenės daliniuose.

Iškilmingai prisiekę jaunuoliai tapo visateisiais ir visaverčiais Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnais, toliau tęsiančiais studijas Akademijoje.

Priesaikos ceremonijai pasibaigus kariūnai sulaukė sveikinimų ir kartu su artimaisiais buvo pakviesti į Akademiją susitikti su jos vadovybe, pabendrauti bei susipažinti su aplinka, kurioje praleis ketverius metus. Čia buvo organizuota ekskursija ir aplankytas Kariūnų batalionas, lazerinė šaudykla, Akademijos muziejus.