Naujienų srautas

Lietuvoje2012.09.22 11:34

D. Grybauskaitė: A. M. Brazauskas – dešimtmečių Lietuvos istorija

ELTA 2012.09.22 11:34

Prezidentė Dalia Grybauskaitė minint Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko 80-ąsias gimimo metines pabrėžė, kad A. M. Brazauskas – dešimtmečių Lietuvos istorija.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė minint Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko 80-ąsias gimimo metines pabrėžė, kad A. M. Brazauskas – dešimtmečių Lietuvos istorija.

„A. M. Brazauskas į istoriją įėjo kaip pirmasis Lietuvos Respublikos Prezidentas po nepriklausomybės atgavimo. Jo svarų indėlį įtvirtinant prieš 20 metų Lietuvos žmonių priimtas Konstitucijos nuostatas ir Lietuvai žengiant pirmuosius žingsnius į NATO ir Europos Sąjungą jaučiame iki šiol. Tarptautinės Prezidento veiklos sėkmę liudija ir prieš 15 metų Prezidentūros kieme kartu su Rytų ir Vidurio Europos valstybių vadovais pasodintas ąžuolas, šiandien išaugęs į tvirtą medį“, – teigė Prezidentė.

Pasak šalies vadovės, A. M. Brazauskas visada rasdavo laiko ir noro kalbėtis su žmonėmis, nepaisydamas rango juos išgirsdavo, buvo tvirtas priimant sprendimus ir paprastai žmogiškai jautrus.

Prezidentė palinkėjo visiems prisidėti prie savo šalies solidumo ir stiprybės taip, kaip panaudodamas geriausias asmenines savybes ir patirtį stengėsi dirbti Prezidentas Algirdas Mykolas Brazauskas.

ELTA primena, kad šią savaitę Lietuva mini Nepriklausomybės Akto signataro, Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko 80-ąsias gimimo metines.

Minėjimo renginiai rugsėjo 19–22 dienomis vyksta Seimo rūmuose, Brazauskų namuose Kaišiadoryse, Krašto muziejuje Rokiškyje, Prezidento Tūkstantmečio ąžuolyne Švenčionyse. Lietuvos nacionaliniame muziejuje ir Medininkų pilyje pristatytos parodos, Lietuvos mokslų akademijos Didžiojoje salėje vyko konferencija.

Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, 1992–1993 m. Seimo Pirmininkas, ėjęs Respublikos Prezidento pareigas, 1993–1998 metų kadencijos Lietuvos Respublikos Prezidentas, XII ir XIII Vyriausybių vadovas, Lietuvos socialdemokratų partijos garbės pirmininkas A. M. Brazauskas iki pat paskutinių aktyvaus gyvenimo dienų kaip politikas reiškėsi viešojoje erdvėje, puoselėjo begalinį norą tarnauti valstybei ir tautai, nuolat domėjosi ekonominiais ir politiniais šalies reikalais. Jis buvo ir lieka vienas žymiausių nepriklausomos Lietuvos pastarojo dvidešimtmečio politinių veikėjų ir valstybės vadovų.          

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16