Naujienų srautas

Lietuvoje2014.07.14 11:13

A. Butkevičiaus favoritė į žemės ūkio ministrus – Prezidentei vienąsyk jau neįtikusi V. Baltraitienė

BNS 2014.07.14 11:13

Premjeras Algirdas Butkevičius penktadienį pareiškė, kad žemės ūkio ministrės pareigose norėtų matyti Seimo narę „darbietę“ Virginiją Baltraitienę.

Premjeras Algirdas Butkevičius penktadienį pareiškė, kad žemės ūkio ministrės pareigose norėtų matyti Seimo narę „darbietę“ Virginiją Baltraitienę.

„Tikiuosi, kad po pirmadienio susitikimo su ponia Baltraitiene, tikiuosi, kad jinai bus (patvirtinta ministre). Ji yra baigusi Žemės ūkio universitetą, ekonomiką. Atsimenu tuos laikus, kai ji buvo savivaldybės mere – ji gana ryžtingai priiminėdavo sprendimus“, – žurnalistams Prienų rajone sakė A. Butkevičius.

2012-aisiais tvirtinant Vyriausybę V. Baltraitienė buvo viena pretendenčių į švietimo ir mokslo ministro postą, tačiau prezidentė atsisakė ją skirti.

A. Butkevičius pripažino, kad Prezidentė yra išsakiusi kritikos dėl V. Baltraitienės, anot jo, „daugiausia klausimas buvo iškeltas dėl pirmininkavimo“ Europos Sąjungos (ES) Tarybai.

Jo teigimu, pokalbiai dėl V. Baltraitienės su Prezidente jau vyksta.

Premjeras taip pat pripažino, kad su Darbo partija buvo aptariama ir galimybė keistis „darbiečiams“ priklausantį žemės ūkio ministro postą į socialdemokratų sveikatos apsaugos ministro postą, tačiau „tai nėra svarstoma“, nes „turi būti sutikimas iš abiejų pusių“.

„Abi ministerijos yra svarbios, bet svarbiausia, kad būtų kompetentingi ministrai ir žinotų, kokius sprendimus priiminėti“, – sakė A. Butkevičius.

V. Baltraitienė sutiktų

Seimo narė „darbietė“ Virginija Baltraitienė sako linkusi sutikti tapti žemės ūkio ministre, tačiau pabrėžia, jog partija dėl kandidato dar nėra apsisprendusi.

„Rytoj posėdžiaus taryba ir bus sprendimas. Kai buvau įvardinta kaip galima kandidatė, aš sutikau būti kandidate, pagalvoti iki šeštadienio, ir labiau linkstu į tai, kad sutinku. Rytoj žiūrėsime, kiek bus sutinkančių, ir kas bus patvirtintas“, – BNS sakė V. Baltraitienė.

Ji sakė esanti pamaloninta premjero Algirdo Butkevičiaus pareiškimo, kad ją norėtų matyti žemės ūkio ministrės poste, tačiau tvirtino, jog partijos kandidatas dar nepatvirtintas.

Be V. Baltraitienės, Darbo partija taip pat svarsto Seimo narių Ričardo Sargūno, Vydo Gedvilo, Artūro Paulausko, Švenčionių rajono savivaldybės mero Vytautas Vigelis ir Alytaus rajono administracijos direktoriaus Aurimo Truncės kandidatūras. Partijos taryba šeštadienį ketina apsispręsti dėl vieno kandidato.

56-erių V. Baltraitienė yra baigusi Lietuvos žemės ūkio akademiją (dabar – Aleksandro Stulginskio universitetas), turi ekonomisto išsilavinimą. Ji Seimo nare yra nuo 2005 metų. Anksčiau yra buvusi Kėdainių rajono savivaldybės mere, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktore. V. Baltraitienė taip pat yra dirbusi Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Ekonomikos ir biudžeto skyriaus vedėja, Ūkio banko Kėdainių filialo buhaltere, Kėdainių rajono vykdomojo komiteto Plano komisijos ekonomiste.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi