Lietuvoje

2014.07.11 12:30

D. Grybauskaitė: M. Dargužaitės mano komandos sąraše nėra

ELTA2014.07.11 12:30

Prezidentė Dalia Grybauskaitė su savo vyriausiųjų patarėjų komanda visuomenę ketina supažindinti šeštadienį po jos antrosios inauguracijos.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė su savo vyriausiųjų patarėjų komanda visuomenę ketina supažindinti šeštadienį po jos antrosios inauguracijos.

„Rytoj po pietų, po priesaikos, bus paskelbtos visų vyriausiųjų patarėjų pavardės, nes ne visi kiti žemesnio lygmens patarėjai dar bus suformuoti, bet vyriausiųjų patarėjų bus visos paskelbtos“, – penktadienį viešėdama Prienų rajone, kur pasveikino Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo dalyvius, žurnalistams sakė prezidentė.

Klausiama apie tai, ar tiesa, kad jos komandą papildys buvusi „Investuok Lietuvoje“ vadovė Milda Dargužaitė, šalies vadovė to nebuvo linkusi komentuoti. Skelbta, kad M. Dargužaitė turėtų pakeisti vyriausiąjį šalies vadovės patarėją ekonomikos ir socialinės politikos klausimais Nerijų Udrėną.

„Aš nenoriu kalbėti apie jokias pavardes. Rytoj bus paskelbta, bet ponios M. Dargužaitės nėra sąraše“, – teigė D. Grybauskaitė.

Anot žiniasklaidos, prezidentės komandoje neturėtų likti vyriausiųjų jos patarėjų Nerijaus Udrėno, Jovitos Neliupšienės ir Daivos Ulbinaitės. Žiniasklaidos teigimu, N. Udrėnas dairosi naujų iššūkių energetikos sferoje arba grįš dirbti į finansų sektorių, iš kurio ir yra atėjęs į Prezidentūrą, – jis yra buvęs SEB banko vyriausiasis analitikas.

Naujuoju prezidentės atstovu spaudai – vyriausiuoju patarėju, vadovaujančiu Spaudos tarnybai, turėtų tapti televizijos žurnalistas Modestas Naudžius.

Dabartinė prezidentės atstovė spaudai, valstybės paslapties atskleidimu įtariama D. Ulbinaitė, nekomentuoja savo galimo išėjimo iš Prezidentūros.

Tikrai bus paskirtas naujas Nacionalinio saugumo grupės vadovas, nes buvęs prezidentės vyriausiasis patarėjas šiais klausimais Jonas Markevičius išėjo dar šių metų pradžioje. Nuo to laiko Nacionalinio saugumo grupės laikinasis vadovas – patarėjas Kęstutis Budrys. Nacionalinio saugumo grupėje dirbs Lietuvos generalinis konsulas Niujorke Valdemaras Serapinas.

D. Grybauskaitės patarėjų užsienio politikos klausimais grupės vadovė Jovita Neliupšienė „kelia sparnus“ tęsti diplomatinę veiklą kaip Lietuvos ambasadorė vienoje iš svarbių užsienio valstybių.

Naujoji prezidentės D. Grybauskaitės komandos sudėtis paaiškės po jos antrosios inauguracijos šį šeštadienį, liepos 12-ąją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt