Lietuvoje

2014.07.11 13:39

Apdovanoti geriausiai egzaminus išlaikę abiturientai

ELTA2014.07.11 13:39

Valdovų rūmuose penktadienį apdovanoti geriausiai valstybinius brandos egzaminus išlaikę abiturientai ir profesinių mokyklų absolventai.

Valdovų rūmuose penktadienį apdovanoti geriausiai valstybinius brandos egzaminus išlaikę abiturientai ir profesinių mokyklų absolventai.

Geriausius abiturientus sveikino Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius ir švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.

Vyriausybės vadovo teigimu, gabiausius mokinius išugdžiusiųjų geografija kasmet plečiasi, apimdama ne tik Vilnių, kitus didmiesčius, bet ir visus Lietuvos rajonus. Šiais metais šventėje dalyvavo jaunuoliai iš 16 Lietuvos savivaldybių.

„Išlaikėte pirmuosius rimtus egzaminus, liudijančius, kad įgijote laisvę rinktis savo profesiją pagal pašaukimą. Rinkitės atsakingai – ir proto, ir širdies balso įsiklausydami. Nes tik mėgstamas darbas atneša gerus rezultatus, teikia jį dirbančiam žmogui pasitenkinimą, sukuria teigiamą atmosferą“, – kalbėjo A. Butkevičius.

„Puikių rezultatų pasiekėte atkakliu darbu. Ir jau žinote, kad sėkmė užsitarnaujama: labiausiai sekasi tiems, kurie deda didžiausias pastangas“, – sveikindamas abiturientus kalbėjo D. Pavalkis, pabrėždamas, jog Lietuvos ateitis priklauso veržliems protams.

Šiais metais tris ir daugiau šimtukų gavo 55 abiturientai ir 8 profesinio mokymo įstaigų absolventai.

Penkis egzaminus šimtukais išlaikė Mantas Pajarskas iš Vilniaus licėjaus. Dar šeši abiturientai šimto balų įvertinimą gavo iš keturių valstybinių brandos egzaminų: Audrius Malelė ir Vytautė Boreikaitė iš Vilniaus licėjaus, Elzė Atroškevičiūtė iš Vilniaus „Žirmūnų“ gimnazijos, Matas Grigaliūnas iš Kauno technologijos universiteto gimnazijos, Neringa Jucevičiūtė iš Jurbarko Antano Giedraičio-Giedraus bei Giedrė Širvinskaitė iš Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijų.

Po tris šimtukus gavo 48 abiturientai, po du – 172 laikiusieji brandos egzaminus. Dar 802 abiturientai aukščiausiais balais išlaikė po vieną valstybinį brandos egzaminą.

Iš viso abiturientai, be lietuvių kalbos ir literatūros egzamino, galėjo rinktis ir laikyti ne daugiau kaip šešių dalykų brandos egzaminus. Norint gauti brandos atestatą reikėjo išlaikyti du (išskyrus tuos atvejus, kai nuo pasirinkto brandos egzamino mokyklos vadovo įsakymu kandidatas yra atleistas). Vienas iš jų – lietuvių kalbos ir literatūros – privalomas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt