Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Savaitgalį kai kur tikėtinas škvalas bei kruša

LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.09.08 13:45

Savaitgalį Lietuvoje vyraus šilti, bet labai drėgni orai, o kai kur net žadamas škvalas bei kruša, LRT radijui sako sinoptikė Alva Nagelytė.

Savaitgalį Lietuvoje vyraus šilti, bet labai drėgni orai, o kai kur net žadamas škvalas bei kruša, LRT radijui sako sinoptikė Alva Nagelytė.

Pasak jos, penktadienį debesų bus gana gausu, jie bus tirštesni virš rytinių šalies rajonų. Daugiau saulės žadama pajūryje, bet daugelyje šalies rajonų palynos. „Lietus penktadienį neturėtų būti gausus, perkūnijos tikimybė nedidelė, tačiau pūs gana stiprus šiaurės rytų vėjas“, – sako A. Nagelytė.

Anot sinoptikės, vėjo gūsiai daugelyje šalies rajonų sieks apie 12–13 m/s. Temperatūra daugelyje šalies rajonų svyruos apie 19–22 laipsnius šilumos. „Tokia pat temperatūra numatoma ir prie jūros – apie 21–23 laipsnius šilumos“, – teigia A. Nagelytė.

Jos žiniomis, savaitgalį iš pietryčių atslinks šilti, bet labai drėgni orai. „Liūtys ir perkūnijos tikriausiai pasieks visus šalies rajonus. Vietomis lis smarkiai, kai kur tikėtinas škvalas bei kruša“, – įspėja sinoptikė.

A. Nagelytės teigimu, šeštadienio naktį temperatūra jau svyruos apie 13–16 laipsnių šilumos. Dieną rytiniuose, pietiniuose šalies rajonuose kils iki 24–26 laipsnių šilumos. „Žemaitijoje  bus apie 22–23 laipsnius šilumos. Pajūryje – apie 20 laipsnių šilumos“, – sako sinoptikė.

Sekmadienio naktis bus šiltesnė, temperatūra bus apie 16–18 laipsnių, o dieną numatoma nuo 20 iki 25 laipsnių šilumos.