Naujienų srautas

Lietuvoje2014.07.11 13:35

Prezidentės veto Viešųjų pirkimų įstatymo pataisoms B. Vėsaitė vadina panieka partijoms

BNS 2014.07.11 13:35

Prezidentės Dalios Grybauskaitės sprendimą vetuoti Viešųjų pirkimų įstatymo pataisas dėl paprastesnių pirkimų partijoms jų iniciatorė socialdemokratė Birutė Vėsaitė vadina panieka partijoms.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės sprendimą vetuoti Viešųjų pirkimų įstatymo pataisas dėl paprastesnių pirkimų partijoms jų iniciatorė socialdemokratė Birutė Vėsaitė vadina panieka partijoms.

Parlamentarė pažymi, kad supaprastinti pirkimai būtų leidžiami tik iš partijos pačios surinktų lėšų, ne biudžeto asignavimų, ir tai esančios nedidelės sumos. Pasak socialdemokratės, dabartinė tvarka pernelyg biurokratinė.

„Čia kalbama apie labai mažas lėšas, kurios yra partijų narių mokesčiai iš esmės. Partija turi skyrius 60 savivaldybių, yra vienas juridinis asmuo, ir kaip vienas juridinis asmuo turi pirkti per centrą, jei ir perkame, tarkim, krepšelį laidotuvėms ar dar kam nors. Viskas turi eiti per centrą. Kur čia korupcija? Čia yra absurdas ir nepagrįsti kaltinimai, ir panieka apskritai partijoms kaip organizacijoms“, – BNS sakė B. Vėsaitė.

„Partijų skyriai nėra atskiri juridiniai vienetai, atskiras juridinis vienetas – pati partija. Dabar kiekvienam skyriui uždedama didelė biurokratinė našta. Partijos vieningai pritarė šitam palengvinimui, aš manau, čia yra prezidentės panieka esamoms politinėms partijoms ir jų lengvesniam administravimui. Ten, kur yra biudžeto lėtos, kur viešieji finansai, be abejo, tegu būna viešieji pirkimai, kurie būna skaidrūs. Čia mes kalbame apie, sakyčiau, centrinius sandorius“, – kalbėjo socialdemokratė.

Birželio pabaigoje Seimo priimtos Viešųjų pirkimų įstatymo pataisos numato, kad politinės partijos konkurso būdu galės pirkti tik tuomet, kai prekės, paslaugos ar darbai bus įsigyjami už valstybės biudžeto lėšas. Tačiau kai jų šaltinis bus partijos surinkti nario mokesčiai, aukos, dovanos, veiklos pajamos, pirkimai bus galimi ir be konkurso. Pakeitimais norima išskirti du finansinius srautus – valstybės asignavimus ir kitas partijų lėšas.

Už pakeitimus balsavo 70 Seimo narių, prieš buvo vienas, o susilaikė 17 parlamentarų. Parėmusių pataisas buvo visose parlamentinėse frakcijose, išskyrus Liberalų sąjūdį.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi