Lietuvoje

2014.07.11 14:52

Atsistatydino dar 17 viceministrų

LRT.lt, BNS 2014.07.11 14:52

Penktadienį iš pareigų pasitraukė dar 17 viceministrų.

Penktadienį iš pareigų pasitraukė dar 17 viceministrų.

Lietuvos užsienio reikalų viceministrai Neris Germanas, Rolandas Kriščiūnas, Andrius Krivas ir Vytautas Leškevičius liepos 11 dieną užsienio reikalų ministrui Linui Linkevičiui įteikė prašymus atleisti iš užimamų pareigų. Ministras prašymus patenkino.

Penktadienį krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pasirašė įsakymą dėl krašto apsaugos viceministrų atleidimo. Prašymus atleisti iš užimamų pareigų savo noru pateikė viceministrai: gynybos ir personalo politikai – Antanas Valys, tarptautiniam bendradarbiavimui – Marijus Velička, resursams, finansams ir įsigijimams – Ramūnas Usonis.

Atsistatydinusiųjų sąrašą vėliau penktadienį papildė finansų, žemės ūkio bei sveikatos apsaugos viceministrai.

Finansų ministras Rimantas Šadžius penktadienį patenkino Edmundo Žilevičiaus, Aloyzo Vitkausko, Algimanto Rimkūno bei partijos „Tvarka ir teisingumas“ deleguoto Vytauto Galvono prašymus, pranešė Finansų ministerija.

Iš Žemės ūkio ministerijos pasitraukė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos deleguota viceministrė Leokadija Počikovska, Darbo partijos deleguota Živilė Pinskuvienė bei Mindaugas Kuklierius, BNS pranešė ministro patarėja Jolanta Butkevičienė.

Penktadienis yra paskutinė sveikatos apsaugos viceministrų – socialdemokrato Gedimino Černiausko, „darbietės“ Jadvygos Zinkevičiūtės ir ministro pkaviesto Eriko Mačiūno – darbo diena, BNS patvirtino ministro atstovas spaudai Julius Naščenkovas.

Ketvirtadienį apie viceministrų atsistatydinimus pranešė Teisingumo, Ūkio, Vidaus reikalų, Socialinės apsaugos ir darbo, Švietimo ir mokslo bei Kultūros ministerijos. Šią savaitę iš pareigų pasitraukė aplinkos ir susisiekimo viceministrai.

Dėl įtartintų viceministrų prezidentės Dalios Grybauskaitės kritikos sulaukusi valdančioji koalicija praėjusią savaitę nusprendė, jog įgaliojimus grąžindami ministrai atleis visus viceministrus, o naujai patvirtinus kabinetą, savo komandas formuos iš naujo.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.