Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Premjeras gavo atsakymą iš STT dėl prekybos postais

BNS2015.09.08 13:45

Premjeras Algirdas Butkevičius sako gavęs Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atsakymą, kad kalbos dėl prekybos postais Energetikos ministerijoje yra paremtos gandais.

Premjeras Algirdas Butkevičius sako gavęs Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atsakymą, kad kalbos dėl prekybos postais Energetikos ministerijoje yra paremtos gandais.

Vyriausybės spaudos tarnyba praneša, jog raštiškame STT atsakyme premjerui teigiama, kad „viešojoje erdvėje Seimo nario Gintaro Steponavičiaus paskleista informacija, neva energetikos viceministro postas buvo parduotas už 250 tūkst. litų kyšį, tėra gandai, ir nesant tam pagrindo, atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą“.

Per opozicinio Liberalų sąjūdžio frakcijos susitikimą su premjeru A. Butkevičiumi prieš porą savaičių liberalas Gintaras Steponavičius paklausė apie esą parduotą energetikos viceministro postą.

„Užkulisiuose kalbama, kad už 250 tūkst. litų Energetikos ministerijoje vienam iš koalicijos partnerių priklausantis postas buvo parduotas, už tokią sumą, ir tas sandėris įvyko dalyvaujant vienai įmonių grupei, kuri turi ilgalaikius interesus šilumos ūkio sektoriuje“, – sakė G. Steponavičius, klausdamas, ar premjerui tokia informacija žinoma.

Po susitikimo premjeras kreipėsi į STT, prašydamas ištirti parlamentaro G. Steponavičiaus pateiktą informaciją ir, jai pasitvirtinus, spręsti dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo.

„Iš pateiktos informacijos buvo galima manyti, kad Seimo nariui G. Steponavičiui buvo žinomas galimas korupcijos atvejis, tačiau kažkodėl į teisėsaugos pareigūnus jis nesikreipė. Tai padariau aš pats, siekdamas išsklaidyti abejones ar teisės aktų nustatyta tvarka pradėti ikiteisminį tyrimą. Išnagrinėjusi prašymą ir atlikusi apklausas, STT priėmė nutarimą, kuriuo atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą, nes nenustatyta nusižengimo Baudžiamajam kodeksui požymių. Tai tik dar kartą įrodo, kad Vyriausybė siekia skaidrumo, kai opozicijos atstovai neatsakingai mėtosi iš piršto laužtais kaltinimais, neturinčiais pagrindo“, – situaciją komentuoja premjeras A. Butkevičius.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Populiariausi