Lietuvoje

2014.07.10 15:18

Po masinio atsistatydinimo gali vėl keisti viceministrų skyrimo tvarką

ELTA2014.07.10 15:18

Valdantieji neatmeta galimybės keisti viceministrų skyrimo tvarką ir sugrįžti prie anksčiau galiojusių taisyklių, kai ministro pavaduotojais tapdavo valstybės tarnautojai, o ne politinės komandos nariai.

Valdantieji neatmeta galimybės keisti viceministrų skyrimo tvarką ir sugrįžti prie anksčiau galiojusių taisyklių, kai ministro pavaduotojais tapdavo valstybės tarnautojai, o ne politinės komandos nariai.

Apie tokią galimybę ketvirtadienį Vyriausybės valandos metu užsiminė krašto apsaugos ministras socialdemokratas Juozas Olekas, reaguodamas į parlamentaro Vytauto Antano Matulevičiaus pastabą dėl ydingos praktikos, kai ministro pavaduotojais dirba skirtingų partijų atstovai, už kuriuos ministras turi prisiimti politinę atsakomybę.

„Galbūt dabar yra nebloga proga, kada nemaža dalis viceministrų yra atsistatydinę, pasižiūrėti, ar mes negalėtume tos tvarkos pakeisti“, – samprotavo J. Olekas.

Krašto apsaugos ministras teigė, kad valdantieji dirba ankstesnės Vyriausybės įvestu stiliumi, mat, pasikeitus valdžiai, nenorėjo sukelti chaoso. Tačiau J. Olekas patikino, kad, parlamentarams pageidaujant, gali būti grąžinta iki 2008 m. galiojusi tvarka, kai viceministrų (anuomet – ministerijų sekretorių) postus užima karjeros valstybės tarnautojai, o su ministru ateina ir išeina tik vienas jo pavaduotojų.

„Tai priklausys nuo mūsų bendrų pastangų Seime“, – pabrėžė ministras.

Tačiau idėjiškai mišrios ministerijų komandos turi privalumų – atskirose srityse geriau atstovaujama skirtingiems interesams, stiprėja koalicijos partnerių ryšys, teigė ministras.

„Manau, kad mes visi neblogai sutariame. Užsidaryti savo kertelėse nėra toks didelis prioritetas. Iš kitų koalicijos partnerių atėję kolegos kaip tik stiprina ryšį su tomis partijomis, mes galime žinoti bendrą mūsų visų nuomonę, kiekvienoje žinyboje atstovauti ne tik vienos partijos nuomonei“, – vardijo J. Olekas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.