Lietuvoje

2014.07.10 13:46

P. Hammondas: NATO neketina steigti nuolatinių bazių Baltijos šalyse

ELTA2014.07.10 13:46

NATO neketina steigti nuolatinių bazių Baltijos šalių teritorijoje. Tai pareiškė Didžiosios Britanijos gynybos ministras Philipas Hammondas.

NATO neketina steigti nuolatinių bazių Baltijos šalių teritorijoje. Tai pareiškė Didžiosios Britanijos gynybos ministras Philipas Hammondas.

Nuolatinių bazių steigimas Baltijos valstybių teritorijoje „nėra nei Didžiosios Britanijos vyriausybės, nei NATO nuostata“, pabrėžė P. Hammondas trečiadienį Jungtinės Karalystės parlamento Gynybos komitete. Jo žodžius ketvirtadienį cituoja laikraštis „The Daily Telegraph“.

Taip ministras reagavo į kai kurių šalies dimisijos kariškių raginimus didinti NATO ir Didžiosios Britanijos karinį aktyvumą prie vakarinių Rusijos sienų Baltijos jūros rajone.

Anksčiau deputatams kalbėjo kovo mėnesį atsistatydinęs britų generolas seras Richardas Shirreffas, kuris ėjo NATO kariuomenės Europoje vado pavaduotojo pareigas. Pasak jo, Didžioji Britanija turi inicijuoti Aljanse „penkiatūkstantinio greitojo reagavimo kontingento atkūrimą, kad pagerintų savo gynybinę parengtį“. R. Shirreffas taip pat stojo už nuolatines NATO bazes Baltijos šalyse. „Be šito NATO neįstengs operatyviai atsakyti į netikėtą ataką iš Rytų“, – pabrėžė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.