Lietuvoje

2012.09.21 21:03

Prokurorai galės apklausti N. Venckienę ir A. Skučienę, tačiau VRK neleido jų suimti

Lauryna Vireliūnaitė, 15min.lt2012.09.21 21:03

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) penktadienį atėmė „Drąsos kelio“ įkvėpėjos Neringos Venckienės teisinę neliečiamybę, tačiau neleido prokurorams jos suimti ar skirti namų areštą. Tokį pat sprendimą komisija priėmė ir dėl „Drąsos kelio“ kandidatės, N. Venckienės tetos, kirpėjos Audronės Skučienės.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) penktadienį atėmė „Drąsos kelio“ įkvėpėjos Neringos Venckienės teisinę neliečiamybę, tačiau neleido prokurorams jos suimti ar skirti namų areštą. Tokį pat sprendimą komisija priėmė ir dėl „Drąsos kelio“ kandidatės, N. Venckienės tetos, kirpėjos Audronės Skučienės.

Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroras Aurelijus Navickas prašė VRK ne tik leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn, bet ir leisti suimti N. Venckienę.

„Šiuo metu pagrindo suimti kandidatę nėra, tačiau sąlygos tam tyrimo metu gali bet kada atsirasti, pavyzdžiui, jeigu ji bandytų paveikti liudytojus arba nukentėjusiuosius“, – kalbėjo jis.

Prokuroras pridūrė, kad dėl kardomosios priemonės skyrimo bus sprendžiama tik po buvusios teisėjos apklausos.

N. Venckienė posėdyje teigė, kad Panevėžio apygardos prokuratūra yra atlikusi visus ikiteisminio tyrimo veiksmus, beliko tik ją apklausti. Buvusi teisėja pakartojo, kad jos atžvilgiu vykdomas ikiteisminis tyrimas yra politinis susidorojimas.

Kandidatė į Seimą aiškino, kad atėmus teisinę neliečiamybę, nukentėtų rinkimų agitacija, nes „Drąsos kelio“ kandidatai ketina keliauti per Lietuvą ir bendrauti su rinkėjais. „Esame nusprendę, kad visur vyksiu ir aš. Mūsų partijai būtų sugadinta rinkimų kampanija, jei negalėčiau niekur dalyvauti“, – pabrėžė ji.

Buvusi teisėja tikino neketinanti slėptis nuo teisėsaugininkų: „Kai mergaitė buvo pas mane, su ja galėjau pabėgti, o dabar tikrai nebėgsiu, man šioje žemėje nėra ko slėptis ir kur bėgti. Prokurorai yra klounų ir cirkininkų vaidmenyje“.

Komisijos narys L. Ulevičius klausė, kodėl ji nesilankė prokurorų apklausose. „Turėjau dvi kojos operacijos, žaizda dar nėra sugijusi. Dėl rinkimų nusprendžiau, kad nedarbingumo nebetęsiu, nors šiuo metu dar nesu visiškai sveika“, – sakė N. Venckienė.

N. Venckienė pareiškė nepasitikinti dviem VRK nariais

N. Venckienė VRK posėdyje pareiškė, kad VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas ir komisijos narė Laura Gumuliauskienė negali spręsti jos klausimo.

Z. Vaigauskas dėl to, kad jį į šias pareigas pasiūlė Seimo Pirmininkė, konservatorė Irena Degutienė, kuri yra N. Venckienės konkurentė sostinės Naujamiesčio vienmandatėje rinkimų apygardoje.

Z. Vaigauskas teigė nematantis pagrindo nusišalinti nuo balsavimo. „Būčiau pats laimingas, jeigu ji nebūtų manęs pasiūliusi. Nematau jokio ryšio ir pagrindo nusišalinti“, – kalbėjo Z. Vaigauskas.

L. Gumuliauskienė N. Venckienei įtarimą kelia dėl to, kad jos abi mokėsi Mykolo Romerio universiteto doktorantūroje. Liepą N. Venckienė buvo pašalinta iš doktorantų sąrašų.

„Buvome vienoje katedroje kolegės, tačiau nesu nei vieno organo, sprendžiančio dėl doktorantų, narė, nesu priėmusi jokio sprendimo dėl kandidatės, tačiau kad nekiltų jokių abejonių, nusišalinu nuo balsavimo, nors ir neturiu jokio suinteresuotumo šiuo klausimu“, – sakė L. Gumuliauskienė.

A. Skučienė: prokurorė vykdė terorą

VRK penktadienį nusprendė atimti „Drąsos kelio“ kandidatės, N. Venckienės tetos, kirpėjos Audronės Skučienės teisinę neliečiamybę. Komisija taip pat neleido kandidatės suimti ar jai skirti namų areštą.

Panevėžio apygardos prokurorė Aurelija Gališanskytė teigė, kad kviečiama į apklausas kirpėja A.Skučienė ne visada nurodydavo priežastį, kodėl negalės atvykti. Ji prašė leisti suimti A. Skučienę.

Kirpėja A.Skučienė VRK posėdyje daugiausiai kalbėjo apie jai reiškiamus kaltinimus, ji pabrėžė nematanti savo kaltės. „Prokurorė vykdė terorą, o tuo metu (kai buvo paimta mergaitė – aut.) man buvo surakinti dantys, kad neiškristų, perskelta lūpa, aš net nesuprantu, kuo čia esu iš viso kaltinama“, – kalbėjo ji.

„Mes jūsų niekuo ir nekaltiname“, – jai atsakė Z. Vaigauskas.

N. Venckienė ir partijos centrinio rinkimų štabo vadovas Valdas Vasiliauskas aiškino, kad prokurorai padarė daugybę pažeidimų, taip pat esą vertė A. Skučienės negydžiusį gydytoją išduoti pažymą, esą ji yra sveika. V. Vasiliauskas aiškino, kad ši byla yra noras politiškai susidoroti su partijos atstovėmis.

„Partijos pavadinimas – „Drąsos kelias“, tad turėkite drąsos stoti prieš teisingumą. Neverskite mūsų jaustis teisėjais“, – kandidatams sakė VRK narys Julius Jasaitis.

Pareiškė, kad sirgti nebegali

Atimti kandidačių teisinį imunitetą komisijos paprašė Panevėžio apygardos prokuratūra. Prokurorai teigia surinkę pakankamai duomenų, kad galėtų pateikti N. Venckienei ir A. Skučienei įtarimus dėl trukdymo antstolio veiklai, nepagarbos teismui ir teismo sprendimo nevykdymo.

Rugsėjo 14-ąją – dieną, kai visi kandidatai į Seimą įgijo teisinę neliečiamybę, N. Venckienė išėjo į viešumą ir pareiškė nesanti pasveikusi, tačiau sirgti daugiau nebegalinti.

„Aš paeinu, bet bėgti negalėčiau. Šiuo metu dar galėčiau gydytis, bet dėl mūsų bendrų tikslų, tiesos ir teisybės ieškojimo, aš sirgti nebegaliu. Mūsų rinkimų kova dėl mano ligos jau buvo sugadinta“, – spaudos konferencijoje tuomet kalbėjo N. Venckienė.

Liepos 2 dieną ji atsigulė į ligoninę Ukmergėje, kur jai buvo atlikta kelio operacija. Po to ji teisėsaugininkams pateikė medicininę pažymą, kad į apklausas atvykti negali.

A. Skučienė taip pat prokurorams siuntė raštus, kuriuose aiškino, jog dėl ligos negali dalyvauti apklausoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Patikros punktas
COVID-19 TRUMPAI