Naujienų srautas

Lietuvoje2014.07.10 11:25

Apklausa: Lietuvoje daugėja narystės ES šalininkų

BNS 2014.07.10 11:25

Lietuvos narystę Europos Sąjungoje (ES) palaiko daugiau nei du trečdaliai šalies gyventojų, rodo Užsienio reikalų ministerijos (URM) užsakyta apklausa.

Lietuvos narystę Europos Sąjungoje (ES) palaiko daugiau nei du trečdaliai šalies gyventojų, rodo Užsienio reikalų ministerijos (URM) užsakyta apklausa.

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ atliktos gyventojų apklausos duomenimis, Lietuvos narystę ES remia 68 proc. respondentų. Prieš metus šalininkų skaičius siekė 59 proc. Nuo 18 iki 14 proc. sumažėjo ir narystei nepritariančiųjų skaičius.

Taip pat gerokai padaugėjo manančiųjų, kad narystė naudinga ne tik dėl ekonominių, bet ir dėl saugumo priežasčių: beveik keturgubai – nuo 3 iki 11 proc. – padaugėjo manančiųjų, kad priklausymas ES padeda užtikrinti Lietuvos saugumą.

Kaip didžiausią ES naudą apklaustieji, kaip ir prieš metus, dažniausiai įvardijo finansinę ir ekonominę paramą (38 proc.), judėjimo laisvę (25 proc.) bei galimybę dirbti užsienyje (11 proc.).

Paklausti apie Lietuvos prioritetus ES politikoje, 53 proc. nurodė, kad šalis turėtų siekti didesnės energetinės nepriklausomybės, 52 proc. mano, kad reikėtų kuo efektyviau panaudoti finansinę paramą.

Daugiau nei pusė (56 proc.) gyventojų remia ES plėtrą. Daugiausia lietuvių (40 proc.) norėtų, kad į ES būtų priimta birželio 27 dieną Asociacijos susitarimą su ES pasirašiusi Ukraina.

Paprašyti išskirti svarbiausius pirmojo Lietuvos narystės ES dešimtmečio įvykius, daugiausia apklaustųjų (42 proc.) minėjo Lietuvos pirmininkavimą ES Tarybai. 61 proc. respondentų įsitikinę, kad šalis jai pirmąkart patikėtas pareigas atliko sėkmingai, 10 proc. pirmininkavimą įvertino neigiamai. Įvardydami konkrečią pirmininkavimo naudą, 72 proc. teigė, jog jis padidino šalies žinomumą, dar 66 proc. manė, kad atnešė naudos viešbučiams bei maitino įstaigoms, 65 proc. – kad sustiprino Lietuvos pozicijas tarptautinėje arenoje.

„Vilmorus“ birželio 6–15 dienomis vykdytoje apklausoje dalyvavo 1005 pilnamečiai Lietuvos gyventojai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16