Lietuvoje

2014.07.10 11:35

Ukrainos drama – profesionalių ukrainiečių žurnalistų akimis per LRT

2014.07.10 11:35

Lietuvos nacionalinis transliuotojas atveria naują autentiškų žinių apie Ukrainos kovą už pasirinkimo laisvę kanalą – LRT jau nuo liepos 14 d. pradeda rodyti ukrainiečių žurnalistų komandos parengtas naujienų laidas „Žinios. Ukraina“.

Žinių laidas rusų kalba, kurias rengia plačiausią korespondentų tinklą šalyje turintis Ukrainos „5 kanalas“, rodys LRT KULTŪRA  kasdien 11.30 ir 18 val.

„LRT žiūrovai gaus unikalią galimybę stebėti įvykius Ukrainoje pačių ukrainiečių akimis. Profesionalių „5 kanalo“ žurnalistų parengti reportažai iš fronto linijos jau pelnė žiūrovų simpatijas ir pripažinimą tiek Ukrainoje, tiek ir tarptautinėje informacinėje erdvėje. Neabejoju, kad išprususi ir objektyvumo standartus vertinanti LRT auditorija netruks pripažinti kokybišką Ukrainos žurnalistų produktą“, –  sako LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius.

Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms  iškovojant nelengvas karines pergales prieš separatistus, Kijevui tenka ne mažiau sudėtinga misija kautis informaciniame fronte su stipria propagandine Kremliaus mašina.

„Mes puikiai atsimenam, ką reiškė objektyvi informacija apie Lietuvos kovą už laisvę. Mus Maskva irgi vadino fašistais ir kitais panašiais žodžiais. Mūsų broliai nuo LDK laikų ukrainiečiai dabar pravardžiuojami tokiais pat epitetais vien todėl, kad nori savo valstybėje tvarkytis, vadovaudamiesi Vakarų demokratijos standartais. Esu įsitikinęs, kad Lietuvos nacionalinio transliuotojo pareiga yra stoti į vieną gretą su ukrainiečiais ir padėti jiems atremti Kremliaus dezinformacinį puolimą. Geriausias priešnuodis prieš propagandą –objektyvi informacija, kurios srautą sustiprins bendradarbiavimas su Ukrainos „5 kanalu“, – teigia A. Siaurusevičius.

Ukrainos „5 kanalo“ žinių įrašus žiūrovai jau dabar gali rasti portalo LRT.lt  mediatekoje.

„5 kanalo“ generalinis direktorius Volodymyras Mželskis sako, kad LRT iniciatyva padės Lietuvai geriau suprasti, kuo dabar gyvena Ukraina, atsidūrusi geopolitinio konflikto epicentre. „Paprastų žmonių tragedijos dažnai lieka už tarptautinių žiniasklaidos kanalų dėmesio ribų. Ukraina kasdien laidoja savo karius, kurie kovoja už geresnę Ukrainą, ir mums svarbu, kad šios naujienos pasiektų kuo daugiau žmonių“, – teigia V. Mželskis. 

LRT grupė, vienijanti  septynis žiniasklaidos kanalus – 3 televizijos, 3 radijo ir interneto, yra didžiausią auditoriją Lietuvoje generuojanti informacinė platforma.

Žinių įrašus galite peržiūrėti LRT.lt mediatekoje:

http://www.lrt.lt/mediateka/laidos/%C5%BD/1999/zinios._ukraina_rusu_kalba_