Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Atsistatydinimų virtinėje ketvirtadienį – dar 18 viceministrų

ELTA, LRT.lt, BNS 2015.09.08 13:45

Ketvirtadienį apie viceministrų atsistatydinimus pranešė Švietimo ir mokslo, Teisingumo, Ūkio, Vidaus reikalų, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Šią savaitę iš pareigų pasitraukė aplinkos ir susisiekimo viceministrai.

Ketvirtadienį apie viceministrų atsistatydinimus pranešė Švietimo ir mokslo, Kultūros, Teisingumo, Ūkio, Vidaus reikalų, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Šią savaitę iš pareigų pasitraukė aplinkos ir susisiekimo viceministrai.

Pirmieji – vidaus reikalų viceministrai

Ketvirtadienį vidaus reikalų viceministrai Žimantas Pacevičius, Elvinas Jankevičius ir Algimantas Juocevičius įteikė ministrui Dailiui Alfonsui Barakauskui prašymus atleisti iš užimamų pareigų.

D. A. Barakauskas priėmė sprendimą viceministrų prašymus tenkinti ir juos atleisti iš pareigų nuo penktadienio, liepos 11 dienos, teigiama pranešime spaudai.

Valdančioji dauguma priėmė politinį sprendimą iki grąžinant Vyriausybei įgaliojimus atleisti visus viceministrus, primena ELTA.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė anksčiau yra teigusi, kad netvirtins ministrų, kurių komandose liks viceministrai, dėl kurių buvo išreikšta abejonių Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pažymoje. Tokių viceministrų, anot žiniasklaidos, yra devyni.

Prašymus įteikė ir socialinės apsaugos ir darbo viceministrai

Ketvirtadienį Socialinės apsaugos ir darbo viceministrai Laisvūnas Bartkevičius, Gintaras Klimavičius ir Algirdas Šešelgis įteikė ministrei Algimantai Pabedinskienei prašymus atleisti iš užimamų pareigų. 

Ministrė A. Pabedinskienė priėmė sprendimą viceministrų prašymus tenkinti ir juos atleisti iš pareigų nuo penktadienio.

Atsistatydinimų virtinę papildė ir ūkio viceministrai

Ketvirtadienį atsistatydino visi trys ūkio viceministrai, patvirtino ūkio ministras Evaldas Gustas.

E. Gustas BNS sakė ketvirtadienį pasirašęs viceministrų Rasos Noreikienės, Mariaus Skarupsko ir Kęstučio Trečioko atsistatydinimo pareiškimus. Paskutinė jų darbo diena – penktadienis.

R. Noreikienę ir M. Skarupską į ministerija delegavo socialdemokratai, Kęstutį Trečioką – „Tvarka ir teisingumas“. Pastarasis yra minimas kaip realiausias kandidatas užimti Aplinkos ministro postą, atsilaisvinusį po to, kai Valentinas Mazuronis išvyko dirbti į Europos parlamentą.

Prašymus įteikė ir teisingumo viceministrai

Ketvirtadienį po pietų pranešta apie teisingumo viceministrų atsistatydinimus.

Kaip informavo Teisingumo ministerija, Darbo partijos deleguotas Giedrius Mozuraitis ir socialdemokratas Paulius Griciūnas atleidžiami savo noru nuo penktadienio.

Atsistatydinusių sąrašą papildė švietimo ir mokslo viceministrai

Gausų atsistatydinusių viceministrų sąrašą papildė keturi švietimo ir mokslo viceministrai.

Švietimo ir mokslo viceministrai – „darbiečių“ deleguotos Svetlana Kauzonienė ir Genoveita Krasauskienė, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos siūlyta Edita Tamošiūnaitė ir socialdemokratas Rimantas Vaitkus –  prašymus atleisti iš užimamų pareigų ministrui D. Pavalkiui įteikė ketvirtadienį.

Baigiantis darbo dienai išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad ministras prašymus patenkino, liepos 11-oji yra paskutinė viceministrų darbo diena.

Atsistatydino kultūros viceministrai

Kultūros viceministrai – Romas Jarockis, Darius Mažintas ir Edvardas Trusevičius – įteikė ministrui Šarūnui Biručiui prašymus atleisti iš einamų pareigų.

Kultūros ministras prašymus patenkino. Liepos 11-oji yra paskutinė viceministrų darbo diena.

Dr. R. Jarockis kuravo paveldo apsaugos sritį, E. Trusevičius buvo atsakingas už tautinių mažumų klausimus ir archyvų sistemą, D. Mažintas – už profesionalaus meno sritį.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi