Lietuvoje

2012.09.24 16:27

VRK panaikino V. Uspaskicho teisinę neliečiamybę

Lauryna Vireliūnaitė, 15min.lt2012.09.24 16:27

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) penktadienį nusprendė panaikinti Darbo partijos juodosios buhalterijos byloje kaltinamo šios politinės jėgos vadovo Viktoro Uspaskicho teisinę neliečiamybę. Jos neteko ir toje pat byloje kaltinama Vitalija Vonžutaitė.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) penktadienį nusprendė panaikinti Darbo partijos juodosios buhalterijos byloje kaltinamo šios politinės jėgos vadovo Viktoro Uspaskicho teisinę neliečiamybę. Jos neteko ir toje pat byloje kaltinama Vitalija Vonžutaitė.

V. Uspaskicho advokatas Vytautas Sviderskis VRK prašė atidėti klausimo nagrinėjimą, nes V.Uspaskichas kreipėsi į Europos Parlamentą (EP), prašydamas sugrąžinti jam pernai rugsėjį atimtą teisinę neliečiamybę. Jis aiškino, kad kol EP neišnagrinės jo prašymo, byla negali būti svarstoma.

Kalbėdamas komisijos posėdyje V. Uspaskichas aiškino, kad „komisijos sprendimas bus gerbtinas ir nekomentuojamas“.

„Esu tikras, kad VRK yra vienintelė įstaiga valstybėje, kuri rinkimų metu gina kandidatus ir leidžia nevaržomai dalyvauti rinkimuose. Esu įsitikinęs, kad tai ir darysit. Teisine kalba pasakys mano advokatas, o aš pakalbėsiu, kaip suprantu. Senatis mano atžvilgiu sueis tik kokiais 2015 metais, galvoju, kad nesu pavojingas visuomenei, todėl trys savaitės likę iki rinkimų nieko nepakeis. Remiantis pavyzdžiu kitų senos demokratijos valstybių, VRK dažniausiai stengiasi ginti savo klientus, tai yra savo kandidatus, sudaro sąlygas netrukdomai dalyvauti rinkimuose, jeigu kandidatas nėra pavojingas visuomenei“, – kalbėjo politikas.

Vėliau V.Uspaskichas kalbėjo apie bylą, įrodinėjo, kad Darbo partijos byla buvo pradėta siekiant su juo susidoroti. Jo advokatas V. Sviderskis taip pat kalbėjo apie bylą.

„Mes ne teisėjai, bylos nagrinėjimu neužsiimame“, – advokatą tramdė Zenonas Vaigauskas.

Posėdyje dalyvavęs prokuroras Saulius Verseckas teigė, kad jei VRK neleistų V. Uspaskicho patraukti baudžiamojon atsakomybėn, baudžiamasis procesas jo atžvilgiu turėtų būti nutrauktas. „Jis neprašo stabdyti viso proceso. Jeigu neatimtumėte neliečiamybės, akivaizdu, kad baudžiamoji byla prieš jį būtų neišnagrinėta, nors, kaip suprantu, jis nori, kad ji būtų išnagrinėta. Pirmadienį numatytas teismo posėdis, kitas įvyks po rinkimų, taip kad jokio trukdymo nėra“, – kalbėjo prokuroras.

Panaikinti kandidatų teisinę neliečiamybę komisijos paprašė Vilniaus apygardos teismas.

Kaltinimus partijos lyderiui Viktorui Uspaskichui teismas pradėjo skelbti pirmadienį. Prieš tai šios bylos teismas nenagrinėjo daugiau kaip metus, nes tapęs Europos Parlamento nariu V. Uspaskichas buvo įgijęs teisinę neliečiamybę. Pernai rugsėjį Europos Parlamentas panaikino jo teisinį imunitetą.

Darbo partija kaltinama 2004–2006 metais dokumentuose nefiksavusi apie 25 mln. litų pajamų ir apie 23 mln. išlaidų, susijusių su turtu, įsipareigojimais ar struktūros pasikeitimais.

V. Uspaskichas yra įvardijamas kaip nusikalstamos organizuotos grupės dalyvis.

Populiariausi

Tragiškas gaisras Anykščių rajone
5

Lietuvoje

2021.04.14 10:38

Anykščių meras apie keturias gyvybes nusinešusį gaisrą: pirmasis sureagavo 17-metis sūnus, jis bandė gelbėti vaikus

netrukus šeimai bus suteiktas kitas socialinis būstas; atnaujinta 13.05
5
Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2021.04.14 12:57

Karantiną Vyriausybei siūloma pratęsti iki vasaros pradžios

daugiau laisvės – persirgusiems ir pasiskiepijusiems nuo COVID-19; atnaujinta 14.59
Skiepijimas nuo COVID-19 Marijampolėje
6

Lietuvoje

2021.04.14 14:25

Vyriausybė siūlo abiturientus susigrąžinti į mokyklas nuo gegužės, svarstomas naujas testavimo būdas darželiuose

nuo balandžio 26 dienos pradinukai blogesnės padėties savivaldybėse testuosis, atnaujinta 15.54
6