Lietuvoje

2012.05.31 13:09

Deimantinis Elžbietos II-osios karūnavimo jubiliejus – su pasaulinėmis žvaigždėmis per LRT

2012.05.31 13:09

Kai 1952-ųjų birželio 2 dieną Jungtinė Karalystė karūnavo naująją valdovę, niekas negalėjo numanyti, kad Elžbieta II-oji taps šiuo metu antrąja pagal valdymo trukmę monarche visoje Anglijos istorijoje. Už ją Anglijos karūna ilgiau – net 63 metus – puošėsi tik karalienė Viktorija (1837 – 1901). 

Kai 1952-ųjų birželio 2 dieną Jungtinė Karalystė karūnavo naująją valdovę, niekas negalėjo numanyti, kad Elžbieta II-oji taps šiuo metu antrąja pagal valdymo trukmę monarche visoje Anglijos istorijoje. Už ją Anglijos karūna ilgiau – net 63 metus – puošėsi tik karalienė Viktorija (1937 – 1901). 

Jungtinei Karalystei ir pasauliui minint įtakingiausios planetos monarchijos sukaktį, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija kviečia nelikti nuošalyje. Pirmadienį, birželio 4 d. 21.30 val. Lietuvos televizija ir Lietuvos radijas tiesiogiai iš Londono transliuos koncertą, skirtą karalienės Elžbietos II deimantiniam karūnavimo jubiliejui (The Diamond Jubilee Concert). Įspūdingoje scenoje prie Bakingemo rūmų Elžbietą II-ąją savo dainomis pagerbs pirmo ryškumo pasaulio scenos žvaigždės Eltonas Johnas, Tomas Jonesas, Annie Lennox, grupė „Madness“, Paulas McCartney, Kylie Minogue, Cliffas Richardas, Stevie Wonderis ir daugelis kitų, vertų šios progos. Koncerte, be jos didenybės, dalyvaus ir jos vyras Edinburgo kunigaikštis bei kiti britų karališkosios šeimos nariai.

Prieš koncertą, 21 val. per Lietuvos televiziją kviečiame žiūrėti specialią Jolantos Paškevičiūtės parengtą apžvalgą „Šeši dešimtmečiai soste“ – apie karalienę kaip asmenį, jos pareigas, atėjimą į sostą, šeimą, apie Elžbietos II-osios apsilankymą Lietuvoje 2006-aisiais ir netgi jos giminystės ryšį su Lietuvos valdovais.

Specialų pasakojimą, skirtą Elžbietos II-osios karūnavimo 60-mečiui, bus galima išgirsti šeštadienį, birželio 2 dieną Lietuvos radijo laidoje „Ryto garsai“.

Karūnavimo jubiliejaus išvakarėse Lietuvos televizija kviečia į dokumentinio filmo „Britanijos karališkosios vestuvės“ („Britain‘s Royal Weddings“) premjerą (sekmadienį, birželio 3 d. 21.15 val.). Pernai, kai pasaulis rengėsi Elžbietos II-osios anūko princo Viljamo ir Kate Middleton karališkosioms vestuvėms, BBC televizija nutarė prisiminti ankstesnes karalių vestuves nuo 1923 metų iki šiandien. Žiūrovų dėmesiui – ne tik pompastiški renginiai, bet ir juos lydinčios emocijos. Tai renginiai, užimantys kvapą didžiajai pasaulio gyventojų daliai, jaudinantys žmones, kurie patys tokiose iškilmėse niekada nedalyvaus. Kartu šių vestuvių istorija liudija, kaip keičiasi mūsų pasaulis, jo tradicijos ir papročiai. Juk kiekvienos karališkosios vestuvės – to laikotarpio gyvenimo būdo atspindys... 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt