Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

JAV ir Dragūnų bataliono kariai mokosi veikti kartu per mūšį mieste

Klaipėdoje tęsiasi bendros JAV oro desanto ir Dragūnų bataliono karių pratybos. Šią savaitę kariai mokosi veikti kartu per mūšį mieste. Lietuviai kariai teigia čia įgiję daugiausiai naujos patirties, o amerikiečiai buvo esą priversti išmokti ir lietuviškų terminų.

Klaipėdoje tęsiasi bendros JAV oro desanto ir Dragūnų bataliono karių pratybos. Šią savaitę kariai mokosi veikti kartu per mūšį mieste. Lietuviai kariai teigia čia įgiję daugiausiai naujos patirties, o amerikiečiai buvo esą priversti išmokti ir lietuviškų terminų.

Jungtinių Valstijų ir Lietuvos karių pratybose didžiausias dėmesys skirtas įsisavinti mūšio mieste specifiką, nes tokie scenarijai dažniausi dabartiniuose kariniuose konfliktuose. Kariai veikti turi visai kitaip nei atvirame lauke – jie mažiau mato, privalo judėti greičiau, šaudyti iš nepatogių pozicijų. Tarp amerikiečių desantininkų yra karių, dalyvavusių realiuose karo veiksmuose Irake ir Afganistane.

„Labiausiai stebina pastatų valymas – kuo mes mažai iš tiesų užsiiminėjame. Jie parodė daug įdomių dalykų, ir, manau, tikrai galėsime tuos įgūdžius panaudoti“, – sako Dragūnų bataliono eilinis karys Nerijus Meškys.

„Jie gal turi daugiau mūšio mieste praktikos. Mes juos galėjome pamokyti žalios praktikos miškuose“, – teigia Dragūnų bataliono eilinis karys Dovydas Stonys.

Pratybų vadovas sako, kad jau ketvirtadienį kariai treniruosis šaudydami ir sprogdindami koviniais šoviniais ir užtaisais, o mūšio sąlygos bus dar pasunkintos.

„Mūšis ypatingomis sąlygomis, tai yra tamsoje, uždūmintose patalpose, esant gaisrui, užsidegusių karių gelbėjimas, medicininės pagalbos suteikimas“, – pasakoja pratybų Klaipėdoje vadovas kap. Tadas Černiauskas.

Kariai skirstomi į grupes po keturis, porose – lietuvis ir amerikietis. Veikti ir suprasti vienas kitą jie turi greitai ir tiksliai, tačiau šiokia tokia kliūtis buvo ne anglų kalba.

„Egzistuoja specifiniai terminai, žodynėliai galbūt net nepateikia vertimo. Tuos dalykus išmokus – netgi kai kurie amerikiečiai lietuviškų žodžių išmoko – iš tiesų žemiausiame lygmenį [kariai] puikiai sąveikauja: gali nurodyti taikinį, atstumą, taikinio tipą“, – tvirtina T. Černiauskas.

Karių ekipiruotė sveria mažiausiai 20 kilogramų, uostamiestyje šią savaitę tvyro apie 30 laipsnių karštis, tačiau kariai tokias oro sąlygas vadina papildomu ištvermės lavinimu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Streikas
Nuolat pildoma 24
2023.09.29 08:00
Nuolat pildoma

3000 pedagogų pradėjo streiką, dalis mokytojų jau žygiuoja į Vilnių

atnaujinta 8.33
24
Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16