Naujienų srautas

Lietuvoje2014.07.09 13:24

Laukia antras mūšis dėl L. Graužinienės pavaldinio

Performuojant viceministrų komandas, Darbo partija į užsienio reikalų viceministrus vėl siūlys partietį Mantvydą Bekešių. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius M. Bekešiaus paslaugų praėjusiais metais jau buvo atsisakęs.

Performuojant viceministrų komandas, Darbo partija į užsienio reikalų viceministrus vėl siūlys partietį Mantvydą Bekešių. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius M. Bekešiaus paslaugų praėjusiais metais jau buvo atsisakęs.

„Taip, tą galiu patvirtinti. Jeigu mums bus suteikta kvota, kurią pagal koalicijos susitarimą turėjome pačioje pradžioje, dabar eina kalba, kad ji būtų atstatyta, tai taip, mes siūlysime M. Bekešių. Apie tai esame informavę visus suinteresuotus asmenis“, – DELFI sakė Darbo partijos frakcijos Seime seniūnas Vytautas Gapšys.

Praėjusiais metais L. Linkevičius atsisakė „darbietį“ M. Bekešių skirti viceministru. Šiuo klausimu ministras buvo nepalenkiamas, tad Darbo partija M. Bekešiui turėjo ieškoti naujo posto. Taip jis tapo Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės sekretoriato vadovu. Iki tol jis dirbo Seimo pirmininko Vydo Gedvilo patarėju.

L. Linkevičiui „darbiečio“ nepriėmus į Užsienio reikalų ministeriją (URM), socialdemokratai negalėjo skirti savo žmogus į žemės ūkio viceministrus.

Ministrams iš naujo formuojant komandas, prie šio klausimo vėl bus sugrįžta. V. Gapšys sakė negalįs 100 proc. garantuoti, kad L. Linkevičius šįkart paims siūlomą viceministrą, tačiau koalicijos partneriai esą dar labiau norėjo atstatyti susitarimą.

„Mes tam pritariame, esame pasiruošę tai įgyvendinti, aiškiai pasakėme, kokį žmogų mes siūlytume, jo kompetencija niekaip neabejojame. Jis ir dirbdamas dabartinėje pozicijoje įrodė, kad tikrai yra pakankamai kompetentingas ir turi dar virš to, kokie reikalavimai keliami viceministrams“, – tvirtino V. Gapšys.

Jei vis dėlto L. Linkevičius koalicijos susitarimo nesilaikys, „darbiečiai“ sako „išgyvensiantys“.

DELFI žiniomis, M. Bekešiaus viceministro poste tiek L. Linkevičius, tiek URM nenori matyti ir toliau. Ministerijoje stebimasi, kad buvęs vieno URM skyriaus vyriausiasis specialistas gali iškart pakilti iki viceministro.

Tuo metu šaltiniai socialdemokratų partijoje patvirtina, kad dėl M. Bekešiaus konfliktas bus.

„Kadangi L. Linkevičius M. Bekešiaus nenori tvirtinti, o socdemai siekia turėti savo viceministrą Žemės ūkio ministerijoje, konfliktas neišvengiamas“, – prognozavo vienas įtakingas socialdemokratas. Kol kas socialdemokratai oficialiai šio klausimo nesvarstė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi