Naujienų srautas

Lietuvoje2014.07.09 11:52

Veterinarai galės skirti gyvūnui „žmonių vaistus“

ELTA 2014.07.09 11:52

Nuo šiol, kai nėra kitos išeities, veterinarijos gydytojai gyvūnui galės skirti „žmonių vaistus“. Tą leidžia nauja tvarka, patvirtinta bendru sveikatos apsaugos ministro ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus įsakymu.

Nuo šiol, kai nėra kitos išeities, veterinarijos gydytojai gyvūnui galės skirti „žmonių vaistus“. Tą leidžia nauja tvarka, patvirtinta bendru sveikatos apsaugos ministro ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus įsakymu.

Žmonėms skirtus vaistus veterinarai, prisiimdami atsakomybę, galės skirti, jei Lietuvoje nėra tam tikrai gyvūno ligai gydyti skirto registruoto veterinarinio vaisto. Juos gyvūnų savininkai ir veterinarijos gydyklos pagal receptus ar paraiškas galės įsigyti šalies vaistinėse.

Šio įsakymo ypač laukė veterinarijos gydytojai, praktikai, kurie savo darbe susiduria su situacijomis, kai gydant gyvūną jam reikalingų veterinarinių vaistų nėra, o žmonių vaistai tiktų, tačiau į veterinarų išrašytus receptus vaistinėse žiūrima kreivai.

Smulkių gyvūnų gydytojas terapeutas biomedicinos daktaras Aidas Grigonis Eltai sakė, kad tarp tokių vaistų – ir raminamai veikiantys preparatai, kai kurie antimikrobiniai vaistai. Analogų veterinarinėje farmacijoje neturinčių vaistų kartais prireikia prieš operaciją, gyvūną kamuojant baimėms, kai kurie žmonių vaistai gali būti taikomi katėms kaip apetito stimuliatoriai.

„Žinote, kai tenka dirbti, ir tikrai kartais vargo būna, kai žmonės ieško vaistų net kitose valstybėse“, – pasakojo A. Grigonis.

Smulkių gyvūnų gydytojas terapeutas teigiamai vertina priimtą sprendimą, kuris spręs šitą problemą, ir ragina pasitikėti veterinarijos gydytojais.

„Mūsų gydytojai yra gana supratingi, neišrašo bet ko ir bet kaip vartoti“, – sakė A. Grigonis.

Sveikatos apsaugos ministro ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos įsakymu išsamiai reglamentuota vaistų pardavimo pagal veterinarinių vaistų receptus ir veterinarinių vaistų paraiškas vaistinėse, šių receptų ir paraiškų saugojimo ir naikinimo tvarka.

Tam, kad veterinarijos gydyklos, turinčios etatinį darbuotoją – veterinarijos gydytoją, bei gyvūnų savininkai narkotinius ir psichotropinius vaistus laikytų tinkamai ir jais nebūtų piktnaudžiaujama, parengtas Veterinarijos tikslams naudojamų narkotinių ir psichotropinių vaistinių preparatų skyrimo, laikymo, atsargų dydžio nustatymo bei apskaitos tvarkos aprašas.

Sveikatos apsaugos ministro patvirtintas teisės aktas reglamentuoja gyvūnams gydyti reikalingų narkotinių ir psichotropinių vaistų skyrimo, veterinarinių vaistų receptų, kuriuose skiriami psichotropiniai vaistiniai preparatai, rašymo, narkotinių ir psichotropinių vaistinių preparatų laikymo ir jų atsargų kiekio nustatymo bei jų apskaitos tvarką Lietuvoje.

Sveikatos apsaugos ministerija atkreipia dėmesį, kad narkotiniai ir psichotropiniai vaistiniai preparatai, pagal paraiškas įsigyti veterinarijos tikslams, turi būti laikomi Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nustatytus reikalavimus atitinkančiose patalpose ir seife arba metalinėje spintoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi