Lietuvoje

2014.07.09 11:16

Orai savaitgalį ims keistis

LRT.lt 2014.07.09 11:16

Visą darbo savaitę orai Lietuvoje išliks karšti, tačiau savaitgalį laukia permainos – bus lietingiau ir vėsiau.

Visą darbo savaitę orai Lietuvoje išliks karšti, tačiau savaitgalį laukia permainos – bus lietingiau ir vėsiau.

Kaip LRT radijui sakė sinoptikė Teresė Kaunienė, trečiadienį Lietuvos orus dar lems anticiklono pakraštys – diena dar bus gana saulėta, nors labai nevienoda.

„Debesuotumas, kaip ir vakar, bus nepastovus. Dienos pradžia – saulėta ir mažai debesuota, na, o antroje dienos pusėje vėl pradės kauptis kamuoliniai debesys. Šiandien šis procesas neturėtų būti toks aktyvus kaip vakar. Taigi lietūs – tiktai pavieniai – prognozuojami tik pietiniuose ir pietrytiniuose rajonuose. Vietomis juos gali lydėti ir perkūnija“, – sakė T. Kaunienė.

Trečiadienį pūs vidutinio stiprumo rytų, šiaurės rytų vėjas. Šilumos dar bus daug – 25–30 laipsnių. 30 laipsnių temperatūra vėl tikėtina arčiau jūros ir pajūryje. Na, o didesnėje teritorijos dalyje vyraus 27–28 laipsnių temperatūra.             

Ketvirtadienį, anot T. Kaunienės, Lietuvą dar irgi veiks anticiklonas. „Orai bus kiek vėsesni, bet iš esmės nesikeičia. Naktis mažai debesuota, be lietaus, galbūt galimi pavieniai rūkai, nes temperatūra jau bus šiek tiek vėsesnė – 13–18 laipsnių. Vėjas – silpnas, rytinių krypčių. Dieną tikėtina, kad popietinėmis valandomis susidarys kamuoliniai lietaus debesys, iš kurių tai ten, tai šen nulis trumpi lietūs, ir vėl juos gali lydėti perkūnija“, – prognozuoja sinoptikė.

Didžiausia lietaus tikimybė bus šiauriniuose ir rytiniuose rajonuose. Šilumos bus šiek tiek mažiau – 23–28 laipsniai.

Penktadienį dar orai greičiausiai bus panašūs, bet procesai jau pradeda keistis. Savaitgalį prie Lietuvos priartės pietinis ciklonas, o pietiniai ciklonai paprastai būna vandeningi ir lietų lydi perkūnijos. Taigi didelė tikimybė, kad savaitgalis, ypač šeštadienis, bus lietingas ir jau gerokai vėsesnis“, – teigia T. Kaunienė.