Naujienų srautas

Lietuvoje2012.09.21 15:02

VRK spręs, ar panaikinti teisinę neliečiamybę N. Venckienei, A. Skučienei, V. Uspaskichui ir V. Vonžutaitei

ELTA 2012.09.21 15:02

Penktadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) spręs, ar panaikinti teisinę neliečiamybę į Seimą kandidatuojantiems Neringai Venckienei, Audronei Skučienei, Viktorui Uspaskichui ir Vitalijai Vonžutaitei.

Penktadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) spręs, ar panaikinti teisinę neliečiamybę į Seimą kandidatuojantiems Neringai Venckienei, Audronei Skučienei, Viktorui Uspaskichui ir Vitalijai Vonžutaitei.

Pirmadienį dėl apgaulingu buhalterinės apskaitos tvarkymu ir kitomis nusikalstamomis veikomis kaltinamų V. Uspaskicho ir V. Vonžutaitės teisinės neliečiamybės panaikinimo į VRK kreipėsi Vilniaus apygardos teismas.

Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija kreipėsi į VRK dėl sutikimo rinkimų agitacijos metu, taip pat iki pirmojo naujai išrinkto Seimo posėdžio kaltinamuosius V. Uspaskichą ir V. Vonžutaitę patraukti baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti jų laisvę.

V. Uspaskichas pradeda Darbo partijos sąrašą, antruoju įrašytas kaltinamasis Vytautas Gapšys, 13-ąja – kaltinamoji V. Vonžutaitė. Kaltinamojo V. Gapšio patraukimo baudžiamojon atsakomybėn klausimas buvo išspręstas ir sutikimas gautas Seime.

Rugsėjo 17 d. Panevėžio prokuratūra taip pat kreipėsi į VRK, prašydama sutikimo rinkimų agitacijos metu, taip pat iki Seimo nario priesaikos priėmimo panaikinti teisinį imunitetą partijos „Drąsos kelias“ kandidatėms buvusiai teisėjai N. Venskienei ir Drąsiaus Kedžio tetai A. Skučienei. Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorai siekia atlikti su jomis susijusius procesinius veiksmus ir užbaigti ikiteisminius tyrimus įstatymo nustatyta tvarka.

Pagal Seimo rinkimų įstatymą VRK paskelbus kandidatus ir kandidatų sąrašus, taip pat iki pirmojo naujai išrinkto Seimo posėdžio (po pakartotinių arba naujų rinkimų – iki Seimo nario priesaikos) kandidatas į Seimo narius be VRK sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip varžoma jo laisvė. Šios įstatymo nuostatos netaikomos kandidatams į Seimo narius, kurie eina Seimo ar Vyriausybės nario arba teisėjo pareigas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Eugenijus Valatka
15
2023.06.06 17:51

LRT tarybai vėl nepavyko išrinkti generalinio direktoriaus

atnaujinta 18.09
15