Naujienų srautas

Lietuvoje2014.07.08 18:29

Įstatymo projektas dėl lyties keitimo seimūnams neįtiko

BNS 2014.07.08 18:29

Seimas antradienį nepritarė įstatymų projektų pataisų paketui, kurio siūlomos nuostatos būtų įteisinusios lyties keitimą.

Seimas antradienį nepritarė įstatymų projektų pataisų paketui, kurio siūlomos nuostatos būtų įteisinusios lyties keitimą.

Nuspręsta Civilinės būklės aktų registravimo įstatymo, Civilinio kodekso pataisų ir kitus projektus grąžinti pagrindiniam Teisės ir teisėtvarkos komitetui tobulinti.

Civilinės būklės aktų registravimo įstatymo projekte buvo numatytas lyties keitimo registravimas. Šiuo metu Civilinis kodeksas numato, kad nesusituokęs pilnametis veiksnus asmuo turi teisę medicininiu būdu pakeisti savo lytį , jeigu tai mediciniškai įmanoma. Realiai ši nuostata neveikia, nes nėra priimtų reikiamų įstatymų. Lietuva dėl šios situacijos yra pralaimėjusi bylą Europos Žmogaus Teisių Teisme.

Įstatymų projektų paketą parengusi Teisingumo ministerija juo taip pat siūlė supaprastinti civilinės būklės aktų registravimą. Iš Civilinio kodekso taip pat siūloma išbraukti reikalavimą, kad valstybė privalomai registruoja partnerystę. Civilinio kodekso pataisomis taip pat siūlyta įpareigoti bažnyčią, religines bendruomenes per dešimt dienų po santuokos registravo apie ją pranešti vietos civilinės metrikacijos įstaigai.

Be to, pataisomis siūlyta reglamentuoti asmens vardo ir pavardės pakeitimo pagrindus ir tvarką, taip pat atvejus, kai vardui ar pavardei pakeisti reikia Vyriausybės įgaliotos institucijos leidimo. Šiuo metu vardo ir pavardės pakeitimo pagrindus ir tvarką yra patvirtinęs teisingumo ministras, o išduoti leidimus pakeisti vardą ir pavardę Civilinis kodeksas įgalioja būtent Teisingumo ministeriją.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi