Lietuvoje

2014.07.08 18:20

Ėmėsi klausimo dėl ES piliečių dalyvavimo Lietuvos partijų veikloje

BNS2014.07.08 18:20

Seimas antradienį ėmėsi pataisų, kurios leistų nuolat Lietuvoje gyvenantiems Europos Sąjungos šalių piliečiams būti Lietuvoje registruotų partijų nariais.

Seimas antradienį ėmėsi pataisų, kurios leistų nuolat Lietuvoje gyvenantiems Europos Sąjungos šalių piliečiams būti Lietuvoje registruotų partijų nariais.

Už atitinkamą Politinių partijų įstatymo pataisos projektą po pateikimo balsavo 38 Seimo nariai, prieš buvo 9, susilaikė 20 parlamentarų. Toliau pataisa bus svarstoma Seimo komitetuose.

Vyriausybės pateiktos pataisos leistų nuolat Lietuvoje gyvenantiems ES valstybių narių piliečiams būti partijos nariais, bet ne steigėjais.

Teisingumo ministerija tokį įstatymo variantą parengė, kai Seimas grąžino ankstesnes pataisas, kurio būtų leidusios užsieniečiams ir dalyvauti steigiant partijas Lietuvoje.

Panašias pataisas Vyriausybė Seimui jau buvo pateikusi ne tik šįmet balandį, bet ir pernai. Parlamentas joms vis nepritaria, nors Lietuva yra gavusi oficialų pranešimą dėl ES teisės pažeidimo procedūros.

Pasak Europos Komisijos, Lietuvos pilietybės neturintys asmenys, ketinantys tapti kandidatais vietos savivaldos ar Europos Parlamento rinkimuose, rinkimų procese atsiduria nepalankioje padėtyje, palyginti su kandidatais, kurie yra Lietuvos piliečiai.

„Įstatymo projektu siūloma Europos Sąjungos valstybės narių piliečiams, kurie nėra Lietuvos Respublikos piliečiai, netaikyti draudimo tapti politinės partijos nariais, todėl jie turėtų lygias galimybes kartu su Lietuvos piliečiais visapusiškai pasinaudoti savo teise dalyvauti politinėje veikloje ir rinkimų metu būti išrinkti į Europos Parlamentą arba vietos savivaldos tarybas“, – teigia Teisingumo ministerija.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.