Naujienų srautas

Lietuvoje2014.07.08 18:21

Gelbėtojai stebisi: žmonės vis dar nepaiso įspėjimų

Pajūryje nuo šiol gelbėtojams talkins ir Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro specialistai – įsikūrę paplūdimiuose jie konsultuos poilsiautojus apie saugų poilsį prie jūros.

Pajūryje nuo šiol gelbėtojams talkins ir Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro specialistai – įsikūrę paplūdimiuose jie konsultuos poilsiautojus apie saugų poilsį prie jūros.

Sulaukę šiltų orų uostamiesčio gyventojai ir svečiai plūstelėjo prie jūros. Žmonių  tiršta visuose keturiuose Klaipėdos paplūdimiuose. Ir nors jūra – rami, darbo gelbėtojams ir paplūdimiuose budintiems medikams netrūksta.

„Žmonės neapskaičiuoja savo jėgos, nepasisaugo saulės, gauna saulės smūgius, šilumos smūgius turėjo. Spaudimas labai kilo, tai medikai darbo turėjo daug“, – teigė „Klaipėdos paplūdimių“ direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Siaaki.

Karštą dieną per visus Klaipėdos paplūdimius dėl sveikatos sutrikimų pagalbos kreipiasi iki penkiasdešimties poilsiautojų. Gelbėtojus stebina, kad kai kurie vasarotojai vis dar nepaiso įspėjimų ir pirmą kartą atėję prie jūros, saulės spinduliais mėgaujasi ne keliolika minučių, o kone visą dieną. Per ilgai kaitinantis saulėje, gali ne tik nudegti oda, bet ir sutrikti širdies ritmas. Turintiems sveikatos problemų, karštą dieną patariama iš viso neiti prie jūros.

„Arterinis kraujo spaudimas yra vienas didžiausių rizikos veiksnių. Patarimas būtų toks – jeigu jums padidėjęs kraujo spaudimas, tai stengtis atsigerti vandens, pavėsyje pabūti. Jeigu jaučia galvos svaigimą, reikėtų kreiptis ar į gelbėtojus ar į medikus“, – teigė Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro specialistas Marius Beivydas.

Penktą vasarą Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro specialistai paplūdimiuose poilsiautojus informuoja apie saugų poilsį prie jūros.

Norintiems specialistai nemokamai matuoja kraujo spaudimą, dalija geriamą vandenį. Nuolat  gurkšnojant jis ne tik vėsina organizmą, bet ir tirpdo mineralines druskas, šalina kenksmingas medžiagas.

Poilsiautojus Klaipėdos paplūdimiuose sveikatos biuro specialistai konsultuos kasdien nuo vienuoliktos iki keturioliktos valandos, visą vasarą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi