Lietuvoje

2012.09.21 15:02

Kovotojai prie VAE: teturime 440 litų, niekas neaukoja

Justinas Argustas, Diena.lt2012.09.21 15:02

Spalį įvyksiančio patariamojo referendumo dėl Visagino atominės elektrinės iniciatorių kišenės tuščios. O Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) nebeaišku, kas agituoja už, o kas prieš.

Spalį įvyksiančio patariamojo referendumo dėl Visagino atominės elektrinės iniciatorių kišenės tuščios. O Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) nebeaišku, kas agituoja už, o kas prieš.

Niekas neaukoja

Referendumo dėl naujos atominės elektrinės statybos Lietuvoje iniciatorių kišenėse švilpauja vėjai. „Teturime 440 litų. Niekas neaukoja. Prašome aukoti, bet mažai ką galime padaryti“, – vakar sakė Seimo narys Vidmantas Žiemelis, referendumo iniciatyvinės grupės, registruotos kaip savarankiška politinės kampanijos dalyvė, koordinatorius.

Jam šias pareigas patikėjo Socialdemokratų, Darbo, Tvarkos ir teisingumo partijų frakcijų bei Mišrios Seimo narių grupės lyderiai. Tačiau šios partijos agitacijai dėl referendumo nepervedė nė cento.

Užkliuvo Vyriausybė

Vis dėlto referendumo iniciatoriams užkliuvo Vyriausybė – esą ji agituoja už atominės elektrinės statybą ir neteisėtai naudoja lėšas.

„Rengiame protestą dėl pasirodžiusių klipų už atominę. Prašysime išsiaiškinti, ar jie teisėtai naudoja pinigus, nes kiekvienas politinės kampanijos dalyvis turi įsiregistruoti, atsidaryti specialią sąskaitą. Mums atrodo, kad Vyriausybė elgiasi neteisėtai“, – ketvirtadienį kalbėjo referendumo iniciatyvinės grupės koordinatorius.

Supranta, kad nesupranta

VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas sakė, kad referendumo iniciatoriai, vadovaujantis įstatymo raide, turėtų agituoti už tai, kad referendumui teikiamai nuostatai būtų pritarta. „Koks referendumo tekstas? „Pritariu naujos atominės elektrinės statybai“. Tai ponas Žiemelis ir visą šią iniciatyvą iškėlusi bei parėmusi Seimo grupė turėtų agituoti, kad jai būtų pritarta“, – aiškino jis.

Tačiau taip nėra – V. Žiemelis pasisako prieš naują atominę elektrinę, todėl faktiškai agituoja prieš referendumui teikiamą nuostatą.

Z. Vaigauskas pripažino, kad ir dalis VRK narių nesupranta, kurioje barikadų pusėje yra Vyriausybė: „Aš viena suprantu, kad nieko nesuprantu. Mūsų komisija dėl tų atominę energetiką ginančių vaizdo klipų per televiziją irgi buvo susiginčijusi. Vieni mano, kad juos reiktų pažymėti politine reklama, kiti – ne.“

Kita vertus, pasak Z. Vaigausko, jei referendume teikiamas klausimas būtų „Ar nepritariate atominės elektrinės statybai?“, Vyriausybė galėtų oponuoti, tačiau taip dabar nėra.

„Dabar viskas apversta aukštyn kojomis. Tai kaip suprast – kas čia turi kaip agituoti? Išeitų, kad Vyriausybė V. Žiemeliui ir iniciatyvinei grupei kaip tik padeda“, – painiai samprotavo VRK pirmininkas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.