Naujienų srautas

Lietuvoje2014.07.08 17:45

Ministerijose – masinis viceministrų pasitraukimas

LRT.lt, BNS 2014.07.08 17:45

Antradienį iš pareigų atsistatydino visi Aplinkos ir Susisiekimo ministerijų viceministrai.

Antradienį iš pareigų atsistatydino visi Aplinkos ir Susisiekimo ministerijų viceministrai.

Aplinkos ministro pareigas laikinai einantis susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius pasirašė įsakymą dėl aplinkos viceministrų atleidimo jiems prašant. Liepos 11-oji – paskutinė aplinkos viceministrų Daivos Matonienės, Almanto Petkaus ir Lino Jonausko darbo diena, praneša Aplinkos ministerija.

Daiva Matonienė aplinkos viceministrės pareigas ėjo nuo 2012 m. gruodžio 21 d. Ji kuravo statybos ir būsto, urbanistikos ir architektūros, teritorijų planavimo ir žemės gelmių sektorius. Viceministrai Linas Jonauskas ir Almantas Petkus darbą Aplinkos ministerijoje pradėjo 2012 m. gruodžio 20 d. Linas Jonauskas kuravo gamtos apsaugos, miškų, saugomų teritorijų ir kraštovaizdžio sektorius, Almantas Petkus – atliekų, taršos prevencijos, vandenų ir ES paramos administravimo sektorius.

Vėliau pranešta, kad nuo penktadienio savo noru atleidžiami ir visi susisiekimo viceministrai – „darbietis“ Saulius Girdauskas, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovas Vladislavas Kondratovičius ir nepartinis Arijandas Šliupas.

S. Girdauskas susisiekimo viceministro pareigas ėjo nuo 2013 m. vasario 4 d. Jis kuravo geležinkelių ir vandens transporto klausimus Kelių ir kelių transporto, saugaus eismo, transporto tranzito ir logistikos veiklos sritis kuravęs V. Kondratovičius darbą Susisiekimo ministerijoje pradėjo 2013 m. sausio 3 d A. Šliupas ministerijoje pradėjo dirbti 2012 m. gruodžio 21 d. Viceministras kuravo civilinės aviacijos, elektroninių ryšių ir pašto, plėtros ir inovacijų, informacinės visuomenės plėtros ir tarptautinių ryšių klausimus.

Vadovaujantis Valstybės tarnybos įstatymu, tokiais atvejais, kai tarnautojai iš pareigų atsistatydina savo noru, išeitinės išmokos jiems nėra mokamos.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės perspėjimų dėl įtartintų viceministrų sulaukusi valdančioji koalicija praėjusią savaitę nusprendė, jog įgaliojimus grąžindami ministrai atleis visus viceministrus, o naujai patvirtinus kabinetą, savo komandas formuos iš naujo.

D. Grybauskaitė, iš Specialiųjų tyrimų tarnybos gavusi vadinamąjį „juodąjį“ sąrašą su viceministrų pavardėmis, paskelbė netvirtinsianti ministrų, kurie neatleis abejones sukėlusių viceministrų. Kitu atveju, prezidentės vertinimu, valdančiuosius būtų galima vadinti „kriminaline“ koalicija.

Antradienį premjeras Algirdas Butkevičius žurnalistams teigė, kad Specialiųjų tyrimų tarnybos pateiktoje informacijoje buvo duomenys apie aštuonis viceministrus ir jie nebus kviečiami į iš naujo formuojamas komandas.

Be minėtų šešių, per pastarąjį mėnesį iš pareigų pasitraukė žemės ūkio viceministras Rytis Šatkauskas ir teisingumo viceministras Saulius Stripeika.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi