Lietuvoje

2014.07.08 11:29

Premjeras: Šalčininkai gali išnaudoti savo geografinę padėtį ir miškus

BNS2014.07.08 11:29

Šalčininkų regionas turėtų išnaudoti savo patogią geografinę padėtį bei rajone esančius miškus, tvirtina ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Šalčininkų regionas turėtų išnaudoti savo patogią geografinę padėtį bei rajone esančius miškus, tvirtina ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.

„Kalbant apie Šalčininkų rajoną, jūsų geografinė padėtis yra aukso vertės dėl to, kad tai netoli sostinės. Galima pasinaudoti dideliuose miestuose sukurta infrastruktūra. Mano noras ir pasiūlymas būtų, kad ta infrastruktūros plėtra nebūtų taip sparčiai vystoma didžiuosiuose miestuose, o kad iš didžiųjų miestų vyktų į regionus ir ten kurtų darbo vietas. Taip pat Šalčininkai pasižymi tuo, kad yra vienas iš miškingiausių rajonų, tad galbūt gali būti numatyta plėtros kryptis biokuro gamyboje“, – antradienį viešėdamas Šalčininkuose sakė premjeras.

Anot ūkio ministro Evaldo Gusto, Šalčininkų regionui reikėtų išnaudoti vietinį potencialą, vystyti turizmo sektorių, didinti jaunimo užimtumą ir skatinti jų verslumą.

„Viena iš regiono stiprybių yra jo miškingumas, tad, matyt, šioje srityje turite potencialo augti – vystyti medienos pramonę, baldų gamybą, taip pat metalo apdirbimo bei maisto gamybos sektorius. Esate patogiame regione – tarp Vilniaus ir Baltarusijos – tad galite tapti ir logistikos centru šiame regione“, – lankydamasis Šalčininkuose kalbėjo E. Gustas.

Ministras pažymėjo, kad 2013 metais Šalčininkų rajone registruota 370 naujų juridinių asmenų, bet dauguma jų buvo mažosios bendrijos ir veiklos nepradėjo. Anot jo, 96 proc. visų regione veikiančių juridinių asmenų yra mažos ir labai mažos įmonės, kur darbuotojų skaičius neviršija 50, o daugumos jų metinė apyvarta neviršija 1 mln. litų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt