Lietuvoje

2015.02.14 17:10

Į Seimą pasišovė beveik visa Kauno valdžia

Saulius Tvirbutas, Diena.lt2015.02.14 17:10

Kauno valdžios olimpas tuštėja – visi vicemerai ir du administracijos direktoriaus pavaduotojai visas jėgas meta rinkimų kampanijai, nes trokšta patekti į Seimą.

Kauno valdžios olimpas tuštėja – visi vicemerai ir du administracijos direktoriaus pavaduotojai visas jėgas meta rinkimų kampanijai, nes trokšta patekti į Seimą.

Meras lieka vienas

Nuo kitos savaitės meras Andrius Kupčinskas liks be savo vicemerų komandos. Atostogų išėjo arba dėl rinkimų nuo pareigų pasiprašė atleidžiami visi jo pavaduotojai. Partijos „Tvarka ir teisingumas“ sąraše kandidatuojantis Vytautas Vasilenka jau šią savaitę neina į darbą, o nuo kitos savaitės vien rinkimams atsidės socialdemokratė Orinta Leiputė ir partijos „Jaunoji Lietuva“ lyderis Stanislovas Buškevičius.

A. Kupčinskas patvirtino, kad, netekus vicemerų, jam darbų padaugės. „Bet daugiau dirbsime kartu su savivaldybės administracijos direktoriumi Dainiumi Ratkeliu, kuris, beje, irgi dėl rinkimų neturės dviejų pavaduotojų. Abu bendromis jėgomis susidorosime su svarbiausiais miesto reikalais“, – žadėjo miesto vadovas.

A. Kupčinskas juokavo, kad vicemerams, jei tik jie nepateks į Seimą, miesto labui teks dvigubai atidirbti už praleistą laiką rinkimų kampanijose. „Matau ne pirmus rinkimus į Seimą. Juose visada dalyvauja apie pusė Kauno tarybos narių, bet į parlamentą patenka ne daugiau kaip penki. Tad tikėtina, kad valdžios sudėtis stipriai nesikeis“, – spėjo meras.

Atideda rimtus darbus

Pasak D. Ratkelio, netekus dviejų iš trijų pavaduotojų, kils papildomų rūpesčių. „Suprantama, kad teks pasitempti. Iki rinkimų labiau dirbsime kasdienius darbus, o visus darbo grupių pasitarimus, susitikimus su specialistais dėl strateginių miesto reikalų atidėjome“, – pasakojo direktorius.

Jo pavaduotojas Vygaudas Molis kuruoja teisės, turto, gyvenamojo fondo sritis, Antanas Nesteckis – švietimą, vaiko teises, kultūrą. Abu jie išėjo nemokamų atostogų nuo šios savaitės pradžios.

Rungsis tarpusavyje

Per Seimo rinkimus Kauno vienmandatėse apygardose laukia įdomios kovos, kuriose nuožmiais priešininkais taps miestą valdančios koalicijos nariai. V.Molis mėgins nutraukti mero tėvo Ryto Kupčinsko viešpatavimą Vilijampolės-Aleksoto apygardoje. Ten pastarasis politikas laimėjo rinkimus 2004 ir 2008 m.

Taip jau sutapo, kad vienoje komandoje dirbantys vicemerai O.Leiputė ir S. Buškevičius taps varžovai Kalniečių rinkimų apygardoje. „Niekada nežiūriu, kas yra mano oponentai. Net jei su manimi toje pačioje apygardoje kandidatuotų ir Dalia Grybauskaitė, nieko nekeisčiau“, – nesureikšmino dvikovos su kolege S. Buškevičius. Jam šioje apygardoje tik kartą prieš 12 metų pavyko laimėti rinkimus, o vėliau visus kartus jis patyrė nesėkmę.

Jo varžovė O. Leiputė irgi diplomatiškai įvertino savo varžovą. „Visus konkurentus gerbiu ir vertinu. Bet, manau, kad Kaune vėl tradiciškai laimės dešinieji, todėl didelių pokyčių miesto valdžioje nebus – savivaldybėje dirbti liks dauguma dabartinių kandidatų“, – nepuoselėjo daug vilčių patekti į Seimą vicemerė.